Tenis stołowy. Szkoła podstawowa nr 4 z Limanowej czwatra w Sopocie

Tenis stołowy. Szkoła podstawowa nr 4 z Limanowej czwatra w Sopocie

SP nr 4 z Limanowej zajęła czwarte miejsce na VIII Memoriale Andrzeja Grubby – Drużynowy Finał Szkół Podstawowych, który odbył się w Sopocie.

W sobotę 21.06 br. w Sopocie został rozegrany VIII Memoriał Andrzeja Grubby – Drużynowy Finał Szkół Podstawowych. Wśród najlepszych 24 szkół w Polsce znalazła się drużyna SP nr 4 z Limanowej rozstawiona w turnieju z nr 12 wynika to z sumy zdobytych punktów przez naszych zawodników w rankingu PZTS. Drużyna wystąpiła w składzie: Karol Sułkowski, Filip Golonka, Dawid Piechnik i Bartosz Sułkowski.Turniej rozpoczął się od gier grupowych. Nasz zespół pokonał drużyny: SP nr 5 ze Strzelina ( śląskie ) i SP nr 4 z Chełmna (kuj.-pom.) zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie. W walce o wejście do czwórki turniejowej Limanowianie pokonali SP ze Św. Katarzyny (dol.-śląskie), natomiast o wejście do finału nasz zespół uległ drużynie ze SP w Mysłowicach (śląskie ) – zwycięzcami turnieju. Bardzo dużo emocji dostarczył mecz o III miejsce ze SP w Drzonkowie (lubuskie). Po bardzo wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu nasi zawodnicy ulegli 3-2 zajmując IV miejsce w turnieju.

Jest to dla naszych zawodników oraz dla naszej szkoły bardzo duży sukces i po V miejscu na MP SP w Rawie Mazowieckiej tenisiści „czwórki” potwierdzili przynależność do czołówki krajowej w tej kategorii wiekowej.

Wśród wielu honorowych gości turnieju  zawodnicy mieli możliwości spotkania się z i rozegrania mini turnieju z Leszkiem Kucharskim, kolegą Andrzeja Grubby, z którym wspólnie zdobywali medale na mistrzostwach Świata i Europy dla naszego kraju. Organizatorzy w przed dzień turnieju zapewnili wszystkich  uczestnikom wycieczkę po Gdańsku i Sopocie.

fot./żródło UKS Płomień Limanowa

Zobacz również