Antoni Ogórek: Dwie grupy V ligi nowosądeckiej od sezonu 2015/2016

Antoni Ogórek: Dwie grupy V ligi nowosądeckiej od sezonu 2015/2016

Małopolskie władze piłkarskie podjęły pozytywną decyzję w sprawie wniosku OZPN Nowy Sącz o utworzeniu dwóch grup V ligi od sezonu 2015/2016. Reforma przewiduje podział terytorialny grupy wschodniej (kluby z okręgów piłkarskich Limanowa i Nowy Targ) i zachodniej (kluby z okręgów piłkarskich Nowy Sącz i Gorlice). Każda liczyłaby maksymalnie 14 zespołów.

– 11 lipca na zebraniu sprawozdawczym w sądeckim OZPN kluby piłkarskie zaproponowały, aby V ligę sądecka podzielić na dwie grupy. Wszystko ze względu na ograniczenie kosztów organizacyjnych. Kluby poprzez władze sądeckie zwróciły się do władz małopolskich, aby takie rozwiązanie funcjonowało od najbliższego już sezonu. Ostatecznie MZPN przyjął naszą propozycję, ale reforma wejdzie jednak za rok. – mówi prezes OZPN Nowy Sącz, Antoni Ogórek.

Wczoraj zatwierdzono regulamin V ligi w sezonie 2014/2015. Do IV ligi awansują 2 zespoły a opuszczają drużyny z miejsc 15/16. Podział terytorialny ma też inne podłoże. Za 2 lata wejdzie reforma III ligi, która zredukuje ją z 8 do 4 grup. To oznacza że bardzo dużo zespołów „obsunie” się do niższych lig. Reforma scentralizuje prawdopodobnie IV lige a wtedy zniknie grupa Tarnów/Nowy Sącz i te zespoły zasilą okręgówki. W najbliższym sezonie OZPN Nowy Sącz bedzie pracował nad nowym kształem V ligi.

fot./UM Nowy Sącz

Zobacz również