Dobra i Laskowa otrzymały dotacje na budowę kanalizacji i wodociagów

Dobra i Laskowa otrzymały dotacje na budowę kanalizacji i wodociagów

Zarząd Województwa przyznał unijne wsparcie z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Dofinansowanie to prawie 25 mln zł. Małopolskie miejscowości w 19 gminach zyskają nowe lub zmodernizowane kanalizacje sanitarne i sieci wodociągowe. Wśród nich znalazły się gminy Dobra i Laskowa

W ubiegłym tygodniu zakończono nabór wniosków w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Już po raz trzeci o dofinansowanie mogły starać się projekty z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Wnioskodawcy złożyli łącznie 88 projektów, zaś oczekiwana kwota dofinansowania wyniosła ponad 97 mln zł. Po przeprowadzeniu oceny pozytywny wynik uzyskały 72 wnioski na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 73 148 252 zł.

Zarząd Województwa w zorganizowanym konkursie miał do rozdysponowania prawie 25 mln zł. Dzięki temu można było dofinansować pierwszych 19 projektów łączną kwotą 24 750 959 zł. Pieniądze trafią do miejscowości w gminach Grybów, Jabłonka, Wieprz, Łosina Dolna, Korzenna, Ryglice, Lubień, Biecz, Andrychów, Czarny Dunajec, Szerzyny, Laskowa, Kamionka Wielka, Pleśna, Lipinki, Dobra, Tuchów, Krościenko nad Dunajcem i Iwkowa.

Równolegle z prowadzonym konkursem wystąpiono do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o dodatkowe 9,6 mln euro (ok. 39,3 mln zł), co pozwoliłoby na dofinansowanie kolejnych projektów zakwalifikowanych do przyznania pomocy.

żródło województwo Małopolskie

Zobacz również