Jacek Palka z Komisariatu Policji w Tymbarku wystąpi w "Tour de Pologne"

Jacek Palka z Komisariatu Policji w Tymbarku wystąpi w "Tour de Pologne"

Wielkimi krokami zbliża się Tour de Pologne. W ramach imprez towarzyszących wyścigowi kolarskiemu odbędzie się także kolejna edycja Tour de Pologne Amatorów. Po raz pierwszy wystartuje w nim pięcioosobowa drużyna małopolskiej Policji. Wśród nich mł. asp. Jacek Palka z Komisariatu Policji w Tymbarku.

Dariusz Bulanda – komisariat policji Nowy Sącz, Łukasz Czyż – komisariat policji Kraków, Jacek Palka – komisariat policji Tymbark, Robert Siemek i Marek Karkula – obaj komisariat policji Nowy Targ, reprezentować będą policjantów. Trenują intensywnie, od tygodnia już na amerykańskich rowerach użyczonych dzięki wsparciu sponsorów. Na razie oddzielnie, bo zawodnicy pochodzą z różnych stron Małopolski i spotkają się na wspólnych treningach dopiero pod koniec lipca.

Dariusz Bulanda ukończył właśnie na pierwszym miejscu kwalifikacje do wyścigu kolarskiego Bałtyk Bieszczady Tour, gdzie kolarze pojadą 1008 kilometrów non stop, Łukasz Czyż w ostatni weekend zrobił blisko 200 kilometrów, głównie na Śląsku Cieszyńskim (Przełęcz Salmopolska i Kubalonka, ta ostatnia znana z rund w Tour de Pologne), Jacek Palka z sukcesami startował w zawodach Frydman Triathlon, a Marek Karkula i Robert Siemek z Nowego Targu trenują na Podhalu, pokonując coraz szybciej wysokie podjazdy.

Zawodnicy spotkają się na wspólnych treningach w Bukownie Tatrzańskiej pod koniec miesiąca. Pokonają trasę Tour de Pologne Amatorów kilkukrotnie. Rozpoczną jazdę na rondzie w Bukownie, zjadą do Poronina i ruszą podjazdem przez Ząb, zjazdem przez Sierockie, Leszczyny i Biały Dunajec do Gliczarowa Dolnego. Tutaj rozpoczyna się najtrudniejszy, sięgający w pewnym momencie 23%, podjazd, słynna ściana, na której licznik roweru najczęściej nie przekracza wartości 6 kilometrów na godzinę. Później zjazd do Białki Tatrzańskiej Wierchem Rusińskim, gdzie w 2011 roku zawodnik grupy CCC Polsat Polkowice Marek Rutkiewicz przekroczył na rowerze… 100 km/h i finałowy podjazd do Bukowiny Tatrzańskiej. Tutaj, w rejonie ronda, umiejscowiona zostanie meta. Całość trasy to tylko 39, 9 kilometrów, jednak suma tzw. przewyższeń to blisko 1000 metrów. Oznacza to, że każdy kolarz będzie miał do przejechania w pionie niemal kilometr.

Mamy nadzieję, że policyjnej drużynie będzie kibicować jak najwięcej osób. Startują w piątek 8 sierpnia o 9.45 spod hotelu Bukovina Terma SPA. Start ostry z Poronina planowany jest około godz. 10.10.

fot./żródło WKP

Zobacz również