Na stacji w Kasinie Wielkiej będą bić kolejny rekord w śpiewaniu

Na stacji w Kasinie Wielkiej będą bić kolejny rekord w śpiewaniu

Do happeningu, pod hasłem "Zwierzenia Ryśka", czyli "Jedzie pociąg", zapraszają organizatorzy akcji bicia rekordu we wspólnym śpiewie. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę na stacji PKP w Kasinie Wielkiej.

O odpowiedni ton zadba prof. PWST – Ewa Kornecka oraz młodzi artyści PWST. Będą śpiewniki i dobra zabawa. Wspólnym śpiewaniem zawiaduje Waldemar Domański – Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

– Zainteresowanie tą akcją jest ogromne – zaznacza Domański. – Ten event organizujemy po to, aby zwrócić uwagę na możliwości i potencjał jaki drzemie w tej kolei i co można zrobić dla rozwoju trochę zapomnianego już regionu Małopolski. Chcemy być „lokomotywą” dla tego regionu – dodaje.

Akcja wspólnego śpiewu rozpocznie się godzinie 15.00. Tym razem będzie śpiewana piosenka „Zwierzenia Ryśka”, czyli „Jedzie pociąg z daleka…” Ryszarda Rynkowskiego. Nie zabraknie również innych kolejowych utworów muzycznych.

– Kochani!!! Niestety nie mogę bić rekordu razem z Wami, ale pamiętajcie, że jestem całym sercem z Kasiną Wielką! Może za rok uda mi się do Was zaglądnąć i pobijemy kolejny rekord. Trzymam kciuki! – napisał do organizatorów Ryszard Rynkowski.

Natomiast Jacek Cygan, autor tekstu, również przyłącza się do słów Rynkowskiego: – Popieram inicjatywę Lokomotywy – Koalicji Kolei Galicyjskiej. Wysyłam dobrą energię do Kasiny z miejsca, gdzie zatrzymały mnie obowiązki zawodowe.

Fot.: Adam Chrustek

Zobacz również