Nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku w Zamieściu

Nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku w Zamieściu

Limanowska policja prowadzi szeroko zakrojone działania w celu ustalenia kierującego pojazdem, który ok 3.00 z soboty na niedzielę śmiertelnie potrącił pieszego w Zamieściu, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

W wyniku tych działań, jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych tymbarscy policjanci ustalili dwie osoby, które najprawdopodobniej uczestniczyły w tym wypadku. Są to mężczyźni w wieku 50 i 19 lat mieszkańcy powiatu limanowskiego, którzy wtedy podróżowali samochodem marki VW Golf. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej. W momencie zatrzymania byli trzeźwi. Zabezpieczono również ich samochód do dalszych szczegółowych badań.

W dniu dzisiejszym ustalono również personalia poszkodowanego pieszego, którym okazał się 55 letni mieszkaniec gminy Tymbark. W tej chwili trwają dalsze czynności mające ustalić przyczyny i okoliczności wypadku, a także jednoznacznie ustalić, który z zatrzymanych mężczyzn kierował pojazdem w momencie zdarzenia.

– W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą do osób, które były świadkami potrącenia, bądź też mogą posiadać pomocne informacje w tej sprawie o kontakt z najbliższą jednostką policji lub z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pod nr 997 lub 183379401. – mówi Stanisław Piegza z KPP Limanowa.

Zobacz również