Ruszyła kampania „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”

Ruszyła kampania „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”

Rusza druga edycja projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”. Skierowany jest do mieszkańców Małopolski po 50 roku życia, którzy są bezrobotni i mają problem ze znalezieniem pracy.

Rusza druga edycja projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”. Na 100 uczestników pierwszej edycji, 10 ma już pracę, a 77 odbywa staż zawodowy. To już widoczne efekty pierwszej edycji projektu realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Stowarzyszenie Wiosna. Uczestnikom w powrocie na rynek pracy pomagają wolontariusze, którzy osiągnęli sukces w życiu prywatnym i zawodowym. Jeżeli masz co najmniej 45 lat i chcesz pomóc innym dzieląc się swoim doświadczeniem nie czekaj i zgłoś się już dzisiaj!

Projekt „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni” skierowany jest do mieszkańców Małopolski po 50 roku życia, którzy są bezrobotni i mają problem ze znalezieniem pracy. Dzięki projektowi jego uczestnicy mogą odkryć swój potencjał zawodowy na nowo, zwiększają swoją szansę na znalezienie pracy oraz poznają nowych, ciekawych ludzi. Ważnym elementem pomocy, skierowanym do uczestników projektu jest wymiana doświadczeń z wolontariuszami. Każdej osobie zostaje przydzielony indywidualny opiekun, który pomaga jej uwierzyć w siebie, poznać swoje mocne strony. Projekt Jest partnerskim przedsięwzięciem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Stowarzyszenia Wiosna oraz 4 powiatowych urzędów pracy: Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie oraz Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Więcej na stronie http://wup-krakow.pl/aktualnosci/2014/7/50-nadal-potrzebni

fot./żródło WUP

Zobacz również