Ryś podbił serca turystów na Modyni

Ryś podbił serca turystów na Modyni

Ponad 800 turystów przybyłych na Modynię, powitał Władysław Klag Naczelnik OSP z Woli Kosnowa. Mszę Świętą Polową odprawił ks. Grzegorz Skorupa proboszcz Parafii w Woli Piskulina i ks. Szymon Welka z Gimery w Hiszpanii.

Oprawę muzyczną spotkania  zapewnił  Stanisław Duda -sołtys wsi Wola Kosnowa z córkami Małgorzatą i Kingą.  Restauracja „Pod Jabłonią „ w Łącku serwowała turystom  smaczny żurek , który w górach  wyjątkowo smakował.               

Wśród licznej grupy turystów najmłodszym wędrowcem okazała  się 6 miesięczna Maja Wierzycka z Zalesia,  najstarszym 87-letni Antoni Kurnyta z Berestu. Z najdalszego zakątka Polski przybyła Renata Kilanowska z Lipna k/ Torunia, a z najdalszego zakątka świata ks. Szymon Welka z  Gimery w Hiszpanii.  

Najmilszą turystką wybrano Kingę Duda z Woli Kosnowa ,  a najmilszym Zbigniew Jawor z Woli Kosnowa.  Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym  wykazali się Magda Wątor z Dobrej /I miejsce/, Tomasz Przybyło z Bochni / II miejsce/, Maciej Koza z Dobrej / III miejsce/.

Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe przewodniki i informatory , które wręczał Adam Chrustek – współorganizator akcji Odkryj Beskid Wyspowy.  Druhowie z OSP Wola Kosnowa i  Zagorzyn zadbali o transport i bezpieczeństwo turystów.  Warto podkreślić duże zaangażowanie Rady Sołeckiej z Sołtysem Stanisławem Duda w przygotowanie i przeprowadzenie  bardzo udanego spotkania na Modynii.

12 lipca (sobota) odbędzie się nocna wyprawa na Luboń Wielki. Dzień później – 13 lipca w niedzielę zostanie otwarty nowy szlak „Skrzydlańskich Zbójników” ze Skrzydlnej na Śnieżnicę. Będzie również bicie po raz kolejny rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej  na stacji PKP w Kasinie Wielkiej.  Po wędrówkach po wyspach organizatorzy zapraszają na II Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „ Beskidzkie Rytmy i Smaki” w sobotę do Limanowej , a w niedzielę do Tenczyna.    

Zobacz również