Śmiertelne potrącenie w Zamieściu. Prokuratura w Limanowej zastosowała kary dla sprawców

Śmiertelne potrącenie w Zamieściu. Prokuratura w Limanowej zastosowała kary dla sprawców

Prokuratura Rejonowa w Limanowej postanowiła zastosować doraźne środki wobec sprawców śmiertelnego potrącenia w Zamieściu. Dwaj mężczyźni, którzy potrącili 55-letniego mieszkańca gminy Tymbark, uciekli z miejsca zdarzenia.

Wobec 50 latka – pasażerem VW Golfa, który w niedzielę ( 6 lipca) śmiertelnie w Zamieściu potrącił 55 letniego mężczyznę Prokurator Prokuratury Rejonowej w Limanowej zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 2 tys, zł. Natomiast 18 latek kierowca auta został aresztowany na 3 miesiące.

Przypomnijmy. W mininy weekend, z soboty na niedzielę ok 3.00 VW golf śmiertelnie potrącił pieszego w Zamieściu, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

W wyniku tych działań, jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych tymbarscy policjanci ustalili dwie osoby, które najprawdopodobniej uczestniczyły w tym wypadku. Są to mężczyźni w wieku 50 i 19 lat mieszkańcy powiatu limanowskiego, którzy wtedy podróżowali samochodem marki VW Golf. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej. W momencie zatrzymania byli trzeźwi. Zabezpieczono również ich samochód do dalszych szczegółowych badań.

Zobacz również