Tadeusz Filipiak o spotkaniu w Szczeblu. Jestem tylko fotografem, brakowało, żeby powiedzieli, że niedoszłym księdzem

Tadeusz Filipiak o spotkaniu w Szczeblu. Jestem tylko fotografem, brakowało, żeby powiedzieli, że niedoszłym księdzem

Tadeusz Filipiak skomentował dla nas spotkanie w pensjonacie Szczebel w Mszanie Dolnej. Zgromadzeni tam mieszkańcy protestowali przeciw wprowadzonym 13 grudnia zmianom w planie zagospodarowania przestrzennego.

Zbigniew Dąbrowski, właściciel pensjonatu Szczebel – zadzwonił do naszej redakcji aby sprostować wypowiedź Tadeusza Filipiaka, Burmistrza Mszany Dolnej. – Nie wiedziałem o żadnych zmianach dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego, jak i planów przedsiębiorcy, który jest właściciele działka w pobliżu mojego pensjonatu – tłumaczy Dąbrowski. – Otrzymuje telefony z pytaniami na ten temat, dlatego zwracam się do Państwa o sprostowanie tej wypowiedzi – dodaje.

Oświadczenie.

(…)Przez przedstawienie takiej publikacji mam wiele nieprzyjemności. Oświadczam, że nie posiadam żadnej wiedzy na temat zagospodarowania przedmiotowej nieruchomości przez spółkę „Uchacz”. 

12.07.2014 roku byłem gospodarzem wolnego zebrania mieszkańców miasta Mszana Dolna na temat przekształcenia przedmiotowego terenu. Telefonicznie o zebraniu i jego temacie poinformowałem w dniu 09.07.2014 r. Pana Burmistrza miasta Mszana Dolna Tadeusza Filipiaka. W godzinach rannych 12.07.2014 r. Pana Adama Malca, Przewodniczącego Rady Miasta, który stwierdził, że nie może być obecny ze względu na inne obowiązki. Pan Adam Malec, na moją prośbę, zgodził się poinformować o zebraniu wszystkich Radnych. Poinformowałem również właścicieli spółki „Uchacz”, którzy odpowiedzieli, że nie przyjdą i nie mają nic do powiedzenia w tym temacie.

 

Jednocześnie informuję, że Pensjonat „Szczebel” jest usytuowany nad Rzeką Rabą w bardzo bliskiej odległości od przekształconych terenów. Jak od wielu lat, aktualnie w Pensjonacie gościmy młodzież ze szkół tenisowych. Mają oni też w programie wycieczki rowerowe naturalnymi ścieżkami, najciekawsza z nich wiodła wzdłuż rzeki Raby. W związku z dokonanymi zmianami w planie zagospodarowania ścieżka nie istnieje. Obecnie są tam składowane odpady budowlane. Działa to na szkodę Pensjonatu i powoduje wymierne straty.

W związku z tym proszę o publikację mojego sprostowania dotyczącego wypowiedzi Pana Burmistrza na antenie waszej telewizji(…).

Zobacz również