Złota Wioletta Orczykowska na "XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży" w pływaniu

Wioletta Orczykowska z klubu KS Limanowa Swim zdobyła złoty medal na "XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży" w pływaniu, który odbył się w Drzonkowie. Wiola zdobyła medal na dystansie 200 metrów.

Do udziału w zawodach zakwalifikaowało się ponad 250 pływaków z 82 klubów z całej Polski. Barwy Klubu Limanowa-swim reprezentowała Wioletta Orczykowska. Podczas 3-dniowych zawodów zawodniczka zaprezentowała się na 50,100,200,400 metrów stylem dowolnym. Pierwszego dnia zawodów Wioletta  podczas porannych eliminacji uzyskała kwalifikacje do popołudniowych finałów, na dystansie 50 m i 200 m. Popołudniowa sesja finałowa okazała się szczęśliwa dla Wioli, podczas której uzyskała Mistrzostwo Polski i stanęła na najwyzszym stopniu podium na dystansie 200 m.

Drugiego dnia zawodów uzyskała również kwalifikacje do finału. Wiola startując popołudniu zdobyła srebrny medal na dystansie 400 m z czasem 4.23.31 zbliżając się do życiówki.

Ostatniego dnia zawodów Wioletta płynąc w finale zdobyła 6 miejsce na 100 m.

Podsumowując zawody 17-letnia Wiola rywalizując z o rok starszymi koleżankami zdobyła Mistrzostwo i V-Mistrzostwo Polski.