Jacek Palka w zawodach triathlonowych "Polskaman" w Wolsztynie

Jacek Palka z tymbarskiej policji wziął udział w zawodach triathlonowych "Polskaman" na dystansie długim w Wolsztynie. Zawody odbywały się na trzech dystansach w triathlonie – długim, średnim, krótkim oraz quadrathlonie.

Limit czasowy na dystansie długim wynosił 17 godzin. Start pierwszej konkurencji czyli pływania, rozpoczął się o godzinie 6.00. Zawodnicy mieli do pokonania 3,8km w jeziorze Wolsztyńskim. Czas naszego zawodnika to 1:26:50. Kolejnym etapem było wyruszenie na 180km. trasę rowerową. Po 6:07:44 zameldował się ponownie w strefie zmian, skąd wyruszył na 42km. trasę biegową. Dystans ten pokonał w czasie 5:26:58, by po 13:11:38 zameldować się na mecie tego morderczego dystansu zajmując 44 miejsce.

Jacek Palka do udziału w zawodach  przygotowywał się już od października zeszłego roku. Powodem do satysfakcji było ukończenie „morderczego” dystansu w założonym limicie.

Zawody wygrał w czasie 09:11:20 Paweł Czajkowski, a wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka PelcWanielista  z czasem 12:26:30.