Jasień kolejną zdobyczą uczestników akcji "Odkryj Beskid Wyspowy"

Jasień kolejną zdobyczą uczestników akcji "Odkryj Beskid Wyspowy"

Ponad 300 turystów wzięło udział w odkrywaniu Jasienia. Gospodarzem akcji była gmina Kamienica, której wójt Władysław Sadowski na liczącej sobie 1052 m.n.p.m. górze przywitał turystów. Przebywającą na wakacjach w Szczawie 36-osobową grupę młodzieży ze Stalowej Woli przyprowadziła na Jasień – Janina Piszczek, przewodnik beskidzki.

Msze świętą na Jasieniu wspólnie odprawili ks. Jan Zając, Kapelan Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy oraz ks. Michał Propiw z Oratorium bł. ks. Markiewicza w Stalowej Woli

Najmłodszym uczestnikiem akcji został wybrany 4-miesięczny Tomasz Bulanda z Kamienicy. Najstarszym turystą, który wspiął się na Jasień był Tadeusz Gronkiewicz (74 lata) z Rabki.

Uczestnikiem z najdalszego zakątka Polski wybrano Tomasza Baranowskiego z Gdyni. Turystą z najdalszego zakątka świata okrzyknięto Nerberta Semawa z Etiopii, który przebył  5,5 tys. km, aby odwiedzić Jasień.

Organizatorzy nie omieszkali przygotować tradycyjnych konkursów o Beskidzie Wyspowym i gminie Kamienica.

Pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczył Łukasz Szyrszeń z Dobrej. Pozostałe miejsca na podium uzupełnili Tomasz Koza z Dobrej oraz Anna Zapalska z Jordanowa.

Najmilszą uczestniczką akcji wybrano Bożenę Siekierczak z Kamienicy. Najmilszym został Ryszard Musiał z Krakowa

Oprawę muzyczną na Jasieniu zapewniła Orkiestra Dęta im. św. Floriana ze Szczawy pod kierunkiem Eugeniusza Dudzika. Potrawami regionalnymi i tradycyjnymi wypiekami częstowały członkinie KGW Kamienica: Bożena Siekierczak,  Barbara Madej i Elżbieta Mazur.

Zobacz również