Jest zgoda ministra na budowę mostów

Jest zgoda ministra na budowę mostów

Minister Obrony Narodowej wydał zgodę na wybudowanie przez wojsko dwóch mostów na rzece Kasinczanka w gminie Mszana Dolna – poinformował rzecznik MON. Żelbetowe przeprawy zostały zniszczone podczas nawałnicy na początku sierpnia.

– Po rekonesansie przeprowadzonym przez żołnierzy 3 batalionu inżynieryjnego z Niska, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni pilot Lech Majewski wystąpił do ministra z wnioskiem o wykonanie przez jednostkę wojskową specjalistycznych usług wojskowych, wykonywanych w czasie realizacji zadań szkoleniowych, po czym wniosek uzyskał akceptacje ministra. – powiedzia rzecznik MON Jacek Sońta.

Rzecznik dodał, że warunkiem rozpoczęcia przez wojsko prac budowlanych jest uzyskanie przez lokalne władze wymaganych pozwoleń na budowę oraz pozyskanie elementów.

Wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba powiedział PAP, że w środę ma dojść do spotkania władz gminy i przedstawicieli jednostki wojskowej, podczas którego zostanie podpisana umowy na budowę. Wyjaśnił, że wojsko najprawdopodobniej zostanie poproszone o wybudowanie tylko jednego most w Kasinie Wielkiej przy osiedlu Trzeciaki, ponieważ mieszkańcy sami odbudowali drugą zniszczoną przeprawę w Kasince Małej.

– Odbudowany przez mieszkańców most nie posiadał pozwolenia na budowę i budzi zastrzeżenia zarządu dróg wojewódzkich. Przeprawa natomiast funkcjonuje i zapewnia mieszkańcom dojazd do drogi wojewódzkiej – powiedział wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba.

W prace nad budową mostu będzie zaangażowanych około 20 żołnierzy. Wójt Mszany Dolnej zapewnił, że wszystkie niezbędne do rozpoczęcia prac formalności są już gotowe. Gmina ma zabezpieczyć zakwaterowanie i wyżywienie dla żołnierzy.

żródło PAP

Zobacz również