Odkryj Beskid Wyspowy. Na Kamionnej już jesień…

Odkryj Beskid Wyspowy. Na Kamionnej już jesień…

Ponad 200 turystów wzięło udział niedzielnym odkrywaniu Kamionnej. Gospodarzem akcji były gminy Żegocina i Laskowa. Wielu odkrywców odstraszył padający deszcz oraz nieprzyjemny i zwiastujący już jesień – wiatr.

Odkrywców na Kamionnej na wyciągu narciarskim Laskowa Ski powitali Stanisława Niebylska – Wójt Laskowej oraz Jerzy Błoniarz- Wójt Żegociny. Jak każde wyjście na szczyty Beskidu wyspowego i tym razem akcja została rozpoczęta mszą świętą, którą wspólnie odprawili ks. Andrzej Wanat- proboszcz parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej oraz ks. Michał Kulig z Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu.

Oprawę muzyczną zarówno podczas mszy jak i po jej zakończeniu zapewniła Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej pod kierownictwem Romana Kogutowicza.

Najmłodszym uczestnikiem akcji została 2-letnia Zosia Szewczyk z Krakowa. Najstarszym uczestnikiem wybrano 79-letniego Stanisława Cholewę z Lubnia.

Kacper Wojtyczka z Godurowa k. Gostynia, zwyciężył w kategorii uczestnika z najdalszego zakątka Polski. Maria Budacz na Kamionną przyjechała z Manchesteru (Anglia).

Najszerszą wiedzą o Beskidzie Wyspowym popisała się Alfreda Brzeń z Rabki. Małgorzata Koza z Dobrej w tej samej kategorii zajęła drugie miejsce, a na podium wskoczył jeszcze Konrad Koza również mieszkaniec Dobrej.

Najmilszymi turystami zostali wybrani Zuzanna i Wojciech Duda- Piaski k. Gostynia.

Nagrody wręczali: Stanisława Niebylska- Wójt Gminy Laskowa, Jerzy Błoniarz- Wójt Gminy Żegocina. Zwycięzcom gratulował Grzegorz Biedroń- Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. 

Zobacz również