Odkryj Beskid Wyspowy. Piękna panorama za Szczebla nagrodziła odkrywcom wędrówkę

Odkryj Beskid Wyspowy. Piękna panorama za Szczebla nagrodziła odkrywcom wędrówkę

Za nami kolejne spotkanie w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy. Tym razem uczestnicy zdobywali górę Szczebel. Organizatorem spotkania była gmina Lubień. Turystów powitał wójt Kazimierz Szczepaniec.

Spotkanie na Szczeblu było tym razem połączone z akcją charytatywną, prowadzoną przez urząd gminy w Lubniu.

Mszę świętą odprawił ojciec Szczepan Król z Zakonu Kapucynów Mniejszych z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewniły Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod kierownictwem Andrzeja Stojewskiego i Zespół Regionalny Toporzanie z Tenczyna pod kierownictwem Barbary i Andrzeja Druzgałów. Grupy te wystąpiły też z krótkimi koncertami w ramach części artystycznej.

Wójt Kazimierz Szczepaniec wręczył nagrody zwycięzcom konkursów.  Miano najmilszych uzyskali Matylda Luberda  i Dominik Stankiewicz z Tenczyna – przedstawiciele najmłodszego pokolenia zespołu Toporzanie.

Najmłodszą uczestniczką spotkania była jednak dziewięciomiesięczna Ania Tromiczak z Łętowego, a najstarszym  osiemdziesięciopięcioletni Stanisław Karpierz z Tenczyna.

W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i gminie Lubień zwyciężyła Zofia Pietruszka z Rabki przed Tadeuszem Sutorem i Jackiem Muchą z Kasinki Małej.  

 Turystami z najdalszych zakątków tym razem okazali się Dawid Lisiecki ze Szczecina i Mikołaj Wydra z Londynu. W spotkaniu uczestniczyli również turyści z Niemiec, Włoch i Francji, w tym delegacja z partnerskiego miasta Catenay w Normandii.

Chociaż  Szczebel ma tylko 977 m.n.p.m.,  pod dużym wrażeniem tej góry byli nawet doświadczeni alpiniści.

10 sierpnia odkrywcy Beskidu Wyspowego po raz kolejny spotkają się na Potaczkowej. 

Zobacz również