Słopnice i Limanowa „Miejscami Przyjaznymi Maluchom”

Słopnice i Limanowa „Miejscami Przyjaznymi Maluchom”

Jest już lista gmin, które w tym roku będą partnerami akcji „Miejsce przyjazne Maluchom” w Małopolsce. Wśród nich znalazły się gminy Limanowa i Słopnice.

1 września startuje kolejna edycja akcji „Miejsce przyjazne maluchom”. Od tego dnia będą mogły się zgłaszać instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie, które powalczą o certyfikat „Miejsca przyjaznego maluchom”. 

Co ważne poza Krakowem, o certyfikat mogą starać się wyłącznie miejsca znajdujące się w gminach, które zadeklarowały swój udział w akcji jako koordynatorzy lokalni. W tym roku będzie to 26 gmin z Małopolski.

W tym roku będzie to już 9 edycja akcji, której celem jest poszukiwanie miejsc, respektujących w świecie dorosłych potrzeby najmłodszych. Te, które uzyskają uznanie otrzymają certyfikat „Miejsca przyjaznego maluchom”.

Wszystkie szczegóły na temat tej edycji, zasad zgłaszania, terminu nadsyłania formularzy zgłoszeniowych oraz regulamin poznacie dokładnie 1 września, wraz ze startem akcji. Dziś informujemy które gminy w Małopolsce zdecydowały się na udział w tegorocznej edycji tego projektu. Ich zaangażowanie umożliwia start w akcji placówek z tych części Małopolski.

Udział gmin w projekcie jest kluczowy, ponieważ to gminni urzędnicy będą na miejscu sprawdzać czy zgłoszone miejsca, rzeczywiście zasługują na miano przyjaznych maluchom.

W tym roku poza Krakowem, swoje zgłoszenia będą mogły nadsyłać miejsca z gmin:
Biecz, Bochnia, Borzęcin, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Dobczyce, Drwina, Ośrodek Kultury , Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim z siedzibą w Brzezince, Gnojnik, Gorlice, Jordanów, Kęty, Koszyce, Limanowa, Myślenice, Niepołomice, Nowy Sącz, Oświęcim, Słopnice, Tarnów, Wadowice, Wieliczka, Wielka Wieś, Zakopane i Zielonki. 

Co istotne w staraniach o certyfikat nie mogą brać udziału placówki, których celem statutowym jest opieka nad dziećmi (przedszkola, żłobki, kluby malucha).

Zobacz również