Trwają zapisy na kurs "O finansach w … bibliotece"

Trwają zapisy na kurs "O finansach w … bibliotece"

Gminna biblioteka Publiczna w Starej Wsi – Filia w Rupniowie dla osób powyżej 50. roku życia organizuje kurs dotyczący bankowości elektronicznej i zarządzania domowym budżetem. Kurs realizowany będzie w dwóch turach; od 1 do 5 września oraz od 8 do 12 września.

Szkolenie będzie składać się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak zarządzać domowymi finansami i racjonalnie planować wydatki, jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak założyć i w jaki sposób posługiwać się bankowym e-kontem, na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

Kurs jest elementem trzeciej edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej. Biblioteka w Starej Wsi – Filia w Rupniowie ) zakwalifikowała się do niego jako jedna ze 113 placówek z małych miejscowości z całej Polski.

Mieszkańcy będą odkrywać tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Zajęcia będą się odbywały przy pomocy kursu e-learningowego a także przygotowanych w ramach projektu scenariuszy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi oraz FILIA w Rupniowie udziela więcej szczegółów o tym, jak będzie wyglądał kurs, dlaczego jest potrzebny w danej miejscowości, etc.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski („Postawy i zachowania finansowe osób powyżej 55. roku życia z uwzględnieniem płatności bezgotówkowych”, NBP, 2012), tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.

Osoby zainteresowane mogą wysłać swoje zgłoszenie mailem  biblioteka@gbp.limanowa.pl lub zgłosić się telefonicznie (18)3329042. Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt „O finansach… w bibliotece – III edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Projekt jest adresowany do osób starszych (powyżej 50. roku życia), które w bibliotekach publicznych będą uczestniczyć w kursie „O finansach … w bibliotece”. Kurs stanowi cykl pięciu spotkań, poświęconych wybranym usługom finansowym. Kurs realizowany będzie w dniach od 1 września 5 września oraz od 8 do 12 września (w dwóch turach).

fot./żródło GBP Limanowa

Zobacz również