Łostówka. Dzieci nagrodziły trzeźwych kierowców

Łostówka. Dzieci nagrodziły trzeźwych kierowców

Odświeżacze powietrza, naklejki, foldery i inne gadżety otrzymali od dzieci kierowcy poddani kontroli trzeźwości m.in. w pobliżu szkoły w Łostówce (gm. Mszana Dolna). Uczniowie wzięli udział w nietypowym patrolu, by wyrazić swój sprzeciw wobec społecznego przyzwolenia na jazdę po pijanemu.

Patrol był kolejnym elementem kampanii społecznej „NO PROMIL  NO PROBLEM”, do której w tym roku włączyła się gmina Mszana Dolna. W maju i czerwcu odbyły się spotkania z pedagogiem, konkursy plastyczne, a także szkolenie liderów. Udział w patrolu był nagrodą dla zwycięzców konkursów. Udało się go zorganizować we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Limanowej.

Policjanci sprawdzali trzeźwość na drogach w Łostówce, Lubomierzu, Glisnem i Łętowem. Dzieci mogły nie tylko obserwować pracę asp. Tomasza Struga i sierż. sztab. Pawła Rysia, ale także przypominać kierowcom o konieczności zwalniania w okolicach szkół oraz zapinania pasów. Celem ogólnopolskiej kampanii „NO PROMIL NO PROBLEM”, wspieranej przez województwo małopolskie, jest wzbudzenie w młodych ludziach odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Społeczni propagatorzy trzeźwości podkreślają, że zawsze należy reagować, gdy za kierownicę siada osoba po spożyciu alkoholu.  Wojnę kierowcom jadącym na podwójnym gazie wypowiada również policja, która cyklicznie organizuje akcję „STOP – PROBIERZ”.

Fot i tekst: Monika Antosz

Zobacz również