Odkryj Beskid Wyspowy. Tłumy turystów na Mogielicy

Odkryj Beskid Wyspowy. Tłumy turystów na Mogielicy

Turyści na Mogielicy nie zawiedli. Na królowej Beskidu Wyspowego zjawiło się ich blisko 2 tysiące. Tradycyjnie wybrano Miss i Strongmana Mogielicy.

Spotkanie na Mogielicy w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy rozpoczęło się mszą św., którą odprawił ks. Stanisław Wojcieszak – kapelan Cechu Rzemiosł Różnych. Po niej organizatorzy akcji przystąpili do wręczenia nagród w konkursach, które są nieodzowną częścią każdego ze spotkań na beskidzkich szczytach.

Najmłodszym uczestnikiem wybrano Mieszka Szmoniewskiego (4 miesiące) z Warszawy. Organizatorzy wyróżnili także Amelię Bielską (5 m-cy) z Chyszówek i Karola Urbańskiego (6 m-cy) ze Słopnic. 

Jan Opyd ze szczawy, mimo swojego wieku wdrapał się na Mogielicy i za ten turystyczny trud został doceniony przez organizatorów, którzy postanowili wybrać go najstarszym uczestnikiem.

Uczestnikiem z najdalszego zakątka Polski wybrano Monikę Niburską z Retwin w gminie Radomin, woj. kujawsko-pomorskie.

Anna Długosz została wybrana uczestniczką z najdalszego zakątka świata. Na Mogielicą dotarła wspólnie z mamą. Obecnie mieszka i pracuje na wyspie Jersey w pobliżu kanału La Manche

Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Słopnice zdominowała Gabriela Bubula z Łososiny Górnej, która zajęła pierwsze miejsce. Druga była Daniela Kalec z Podłopienia, a na trzecim miejscu uplasowała się Gabriela Koza z Dobrej.

 

Miss Mogielicy 2014 i zarazem najmilszą uczestniczką złazu, oczywiście po przygotowanym przez organizatorów konkursie pytań została wybrana Aleksandra Śliw ze Słopnic. Vicemiss wybrano jej koleżanki – Marzenę Florek i Dominika Florek. Obie Panie mieszkają w Slopnicach.

Kazimierz Pach nie miał sobie równych w rzucie widłami. W pokonanym polu zostawił Dawida Góreckiego i Waldemara Kuzara.

Gośćmi Adama Sołtysa, Wójta Słopnic była delegacja współpracującej z gminą Chlebnice na Słowacji. Na Mogielicy był obecny wicestarosta słowackiej gminy – Józef Szuta.

Oprócz gości ze Słowacji na Mogielicy byli obecni: Grzegorz Biedroń- Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego,  Leon Jagoda, Zastępca Dyrektora ds Gospodarki Leśnej RDLP w Krakowie, Jan Legutko, Nadleśniczy Nadleśnictwa Limanowa, Jan Więcek, członek Zarządu Powiatu Limanowskiego

 Bezpieczeństwo uczestnikom zapewnili członkowie Sekcji Limanowskiej GOPR. Turyści wędrowali pod opieką przewodnika PTTK Mirosława Sipaka.

Zobacz również