Portal "Wybierz studia" już działa

Portal "Wybierz studia" już działa

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło dzisiaj portal „Wybierz Studia”, który stanowi interaktywną bazę prezentująca ofertę wszystkich działających szkół wyższych. Kandydaci na studia będą mogli znaleźć na nim informacje np. o liczbie studiujących, o liczbie studentów wyjeżdżających za granicę w ramach programu Erasmus czy liczbie nauczycieli, którzy doszkalają się poza granicami Polski.

– Chcemy żeby decyzje młodych ludzi dotyczące wyboru studiów były jak najbardziej przemyślane, dlatego właśnie stworzyliśmy ten portal – mówi prof. Lena Kolarska-Bobińska. – Oferta edukacyjna polskich uczelni jest bardzo bogata i różnorodna. To oczywiście  bardzo dobrze, choć uczniom stojącym przed ważnym życiowym wyzwaniem jakim jest wybór studiów może być trudno odnaleźć się w gąszczu informacji. Portal „Wybierz Studia” ma ułatwić im podejmowanie mądrych decyzji – podkreśla minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Nowy portal MNiSW jest adresowany przede wszystkim do licealistów. Pomoże im wybrać studia zgodne z ich zainteresowaniami, dostosować wybór przedmiotów maturalnych do wymagań uczelni, czy znaleźć studia w pobliżu miejsca zamieszkania. Dostępne będą również informacje, jakie kierunki zostały wyróżnione przez Polską Komisję Akredytacyjną, a które z powodu negatywnej oceny zawieszają nabór czy nawet zostaną zlikwidowane.

Portal można odwiedzić pod adresem http://wybierzstudia.nauka.gov.pl/pages/search/wizard 

fot./żródło MNiSW/IM Warszawa

Zobacz również