Ryszard Wieczorek nowym trenerem Limanovii

Ryszard Wieczorek nowym trenerem Limanovii

Robert Kasperczyk nie jest już trenerem zespołu Limanovii Szubryt Limanowa. Nowym szkoleniowcem trójkolorowych został Ryszard Wieczorek.

Główny Sponsor klubu Zbigniew Szubryt spotkał się dzisiaj z trenerem Robertem Kasperczykiem i zgodnie doszli do wspólnego porozumienia. Trener Robert Kasperczyk zgodził się, że w obecnej sytuacji po serii pięciu kolejnych porażkach zespołu Limanovii, drużynie potrzebny jest nowy impuls z zewnątrz. Jak oświadczył trener Kasperczyk najbardziej w zespole zawiedli go zawodnicy, którym najbardziej zaufał.

– Czasami zmiana jest potrzebna, by zespół funkcjonował lepiej. Myślę, że w Limanovii osiągnęliśmy taki moment, w którym zmiany są niezbędne. Nie lubię zwalniać trenerów w trakcie rozgrywek, ale zmiany są konieczne, bo nie tylko przegrywamy mecze, ale zaczynamy być słabsi od rywali. Sezon zaczęliśmy obiecująco, lecz od czwartej kolejki coś się zacięło i ten stan trwa do obecnej chwili. Z trenerem Kasperczykiem rozstajemy się w jak najlepszej atmosferze i chcę mu serdecznie podziękować za trud i pracę z zespołem, który tak prawdę mówiąc został skompletowany naprędce – mówi Zbigniew Szubryt.

Nowym szkoleniowcem zespołu Limanovii będzie Ryszard Wieczorek. 52-letni szkoleniowiec jest znany z tego, że w swojej dotychczasowej karierze prowadził znane ekstraklasowe zespoły takie jak: Odra Wodzisław, Korona Kielce, Górnik Zabrze, oraz Piast Gliwice i Energetyk ROW Rybnik. Nowy trener jutro będzie przedstawiony drużynie, z którą odbędzie pierwszy trening, oraz poprowadzi zespół Limanovii Szubryt już w najbliższym sobotnim wyjazdowym spotkaniu z Legionovią Legionovia.

Źródło:limanovia.net

fot.gornikzabrze.pl

Zobacz również