Czwartek Literacki z Markiem Dudkiem

Czwartek Literacki z Markiem Dudkiem

Jutro o 16 kolejne spotkanie autorskie w ramach ,, Czwartków literackich’’ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi. Uczestnikiem spotkań może być każdy zainteresowany. Wykład – ,,Słowo o … zdrowiu, ziołach i bliskości natury’’ wygłosi Marek Dudek.

Marek Dudek –  inż. geodeta, alpinista, podróżnik, fotografik, autor filmów i publikacji o tematyce górskiej i bliskości natury. Jest współzałożycielem Towarzystwa Fotograficznego „NOVA”, Klubu Wysokogórskiego „Limanowa” oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Koordynował wyprawy wysokogórskie w Alpy, góry Kaukazu, Norwegii, Spitsbergenu i Afryki. W Alpach zdobył około 30 szczytów powyżej 4000 m n.p.m. W 2002 poprowadził grupę limanowian na Kaukaz (Elbrus 5642 m n.p.m.).  Współpracuje z czasopismami o profilu górskim, podróżniczym i lotniczym jako stały korespondent, m. in. „Gazety Klubu Polskiego”  w Japonii, gdzie prowadzi dział górski. Współpracował z prasą limanowską, „Echo Limanowskie”, „Gazeta Limanowska”, „Almanach Ziemi Limanowskiej”. Był w 1998 w Radiu „Echo” współautorem audycji z cyklu ,, Z wiatrem i pod wiatr’’. Od 1999 jest inicjatorem spotkań w cyklu,, Podróże dalekie i bliskie’’, które wiodły przez Afrykę, Amerykę Płn., okolice podbiegunowe,  Indonezję ale również Gorce, Beskidy i Tatry. W  latach 2001-2003 współorganizował i prowadził galerię fotografii  w  Limanowskim  Domu Kultury.

Uprawia hobbystycznie: fotografię i lotnictwo (jest pilotem lotniowym i motolotniowym ultralekkich konstrukcji w kat. ULM).

Od lat związany z Fundacją w Służbie Życia – gdzie preferuje się naturalne i tradycyjne formy odżywiania, ekologiczne uprawy i  głęboką profilaktykę związaną z ziołami, i innymi naturalnymi produktami.

Szczegółowe informacje na plakacie.

fot./żródło GBP Limanowa

Zobacz również