Jeszcze 65 wolnych miejsc dla 16-17 latków w projekcie „Pomysł na siebie”

Jeszcze 65 wolnych miejsc dla 16-17 latków w projekcie „Pomysł na siebie”

Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy informuje, że posiada około 65 wolnych miejsc w realizowanym projekcie „Pomysł na siebie”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży”.

Projekt ten adresowany jest do młodych osób w wieku 16-17 lat, zamieszkałych na terenach wiejskich (mogą posiadać status domownika w gospodarstwie rolnym)
i zainteresowanych ukończeniem kwalifikacyjnego kursu zawodowego.

Możliwość uzyskania kwalifikacji w zawodzie związanym z rolnictwem z jednej strony otworzy dla nich perspektywę kontynuowania pracy w rodzinnym, specjalistycznym gospodarstwie i podjęcia efektywnych działań mających na celu jego unowocześnienie i rozwój, z drugiej przeciwdziałać będzie niekorzystnemu zjawisku ukrytego bezrobocia na wsi.

W ramach projektu – oprócz kwalifikacyjnych kursów zawodowych, które stanowić będą kluczową formę wsparcia, młodzież weźmie udział w kursie przedsiębiorczości, kursie językowym, komputerowym, zajęciach z doradcą zawodowym. Uczestnikom projektu w dniach zajęć dydaktycznych przysługiwać będzie bezpłatne wyżywienie, a także dofinansowanie kosztów dojazdu na zajęcia.

Wiecej pod linkiem http://img.iap.pl/s/190/205632/Edytor/File/GDM.pdf

fot./żródło OHP/UG Kamieniaca

Zobacz również