Kasinka Mała. "Jesienny festyn smaku i piosenki biesiadnej". Zobacz galerię zdjęć

Kasinka Mała. "Jesienny festyn smaku i piosenki biesiadnej". Zobacz galerię zdjęć

Kilka dni temu Koło Gospodyń z Kasinki Małej zorganizowało "Jesienny festyn smaku i piosenki biesiadnej". Był on efektem jednego z działań realizowanych przez kasinczańskie panie w ramach projektu ,,Tradycyjna kuchnia i ludowe przyśpiewki gwarancją dobrej zabawy”, na który nowo powstała i jeszcze niesformalizowana organizacja otrzymała dotację z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie.

Popis swoich talentów kulinarnych gospodynie dały podczas uroczystości. Wszystko, co znalazło się na stołach i czym częstowano gości panie zrobiły własnoręcznie z produktów pochodzących wyłącznie z Kasinki Małej.

Niespodzianką dla wszystkich gości Festiwalu była scenka z życia codziennego rodziny wiejskiej brawurowo przedstawiona przez zacnych kasinczańskich gospodarzy: Annę i Stanisława Cież oraz przedstawicieli najmłodszego pokolenia: Patrycję Cież i Kamila Cieżaka. Do wspólnego biesiadnego śpiewu przygrywali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kasince Małej wraz ze swoją nauczycielką Małgorzatą Jędrysek oraz Kazimierz Karcz.

fot./żróło UG Mszana Dolna

Zobacz również