Limanowa. Prawie 200 osób poznało wiek swoich serc

Limanowa. Prawie 200 osób poznało wiek swoich serc

W ubiegłą sobotę mieszkańcy Limanowej mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji lekarskich w ramach otwartego dnia Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Dzień Otwarty Szpitala Powiatowego w Limanowej cieszył się dużą popularnością. Na Rynku limanowskim można było w tym dniu skorzystać z wielu bezpłatnych badań profilaktycznych oraz badań lekarskich. Na miejscu pojawili się między innymi przedstawiciele kampanii „Ciśnienie na życie”, którzy skontrolowali zdrowie mieszkańców Limanowej pod kątem układu sercowo-naczyniowego.  

Źródło:powiat.limanowa.pl

Z bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, oraz wieku serca skorzystało prawie 200 osób. Okazało się, że wiek serca co 5 przebadanej osoby przekracza wiek metrykalny o 10 lat.

Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.

– Przekonanie osób z grupy ryzyka do działań profilaktycznych to wielka szansa  zmniejszenia wskaźnika przedwczesnej umieralności wciąż aktywnych osób poniżej 65 roku życia, który pomimo nowoczesnej medycyny należy w Polsce wciąż do najwyższych w Europie. Możliwość wykonania badania oraz konsultacji jego wyniku w miejscu codziennej aktywności, to istotna wartość naszej kampanii „Ciśnienie na życie” – przekonuje prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Zobacz również