Na limanowskim rynku będzie można sprawdzić wiek serca

Na limanowskim rynku będzie można sprawdzić wiek serca

W najbliższą sobotę na limanowskim rynku pojawi się wykwalifikowany personel medyczny kampanii „Ciśnienie na życie”, który nie tylko dokona pomiarów, ale także udzieli porad z zakresu chorób układu sercowo – naczyniowego. Bezpłatne badania będą częścią " Białej Soboty" której organizatorem jest Powiat LImanowski i Szpital Powiatowy w Limanowej.

Możliwość regularnej kontroli zdrowia to istotna wartość, która pozwala na szybkie wykrycie oraz leczenie nieprawidłowości w organizmie człowieka. Dlatego już w najbliższą sobotę mieszkańcy nie tylko Limanowej, ale całego powiatu, będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad lekarskich, a to wszystko w ramach dni otwartych Szpitala Powiatowego w Limanowej.
 
Na miejscu nie zabraknie przedstawicieli kampanii „Ciśnienie na życie”,którzy 
od 2012 roku zachęcają Polaków do podjęcia profilaktyki układu sercowo-naczyniowego oraz zmiany trybu życia na zdrowszy. Wykwalifikowany personel medyczny kampanii zmierzy ciśnienie tętnicze krwi oraz sprawdzi wiek serca każdej zainteresowanej osoby, która w tym dniu pojawi się na Rynku w Limanowej.
 
Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.

Bezpłatne badania wieku serca oraz ciśnienia tętniczego krwi podczas dni otwartych Szpitala w Limanowej odbędą się na Rynku w godzinach od 9:00 do 12:00.

Jednym z głównych zadań kampanii jest przeprowadzenie jak największej liczby pomiarów ciśnienia krwi oraz badań wieku serca. Do września 2014 roku udało się przeprowadzić ponad 300 tysięcy pomiarów. Akcje odbywały się już między innymi podczas Pielgrzymek na Jasną Górę, w kilkunastu centrach handlowych w całej Polsce, w trakcie ważnych konferencji medycznych i biznesowych czy kontroli drogowych. Ponadto od końca czerwca 2014 roku w trasę wyruszył specjalny bus kampanii, który wykonuje bezpłatne badania w ponad 45 miastach w całej Polsce. Kampania „Ciśnienie na życie” została do tej pory wyróżniona złotą nagrodą w konkursie „2013 Magellan Awards”, srebrną w konkursie „Stevie Awards 2014”, a także otrzymała I miejsce w konkursie „Kampania Społeczna Roku 2013”.

fot./żróło powiat Limanowa

Zobacz również