Wielkie Odkrywanie Małopolski. Czesław Szynalik wyróżniony

Wielkie Odkrywanie Małopolski. Czesław Szynalik wyróżniony

Czesław Szynalik z Mszany Dolnej został wyróżniony w plebiscycie Województwa Małopolskiego i „Gazety Krakowskiej” "Wielkie Odkrywanie Małopolski". Inicjator i pomysłodawca akcji Odkryj Beskid Wyspowy został wyróżniony w kategorii "Osobowość turystyki".

W tym roku po raz piętnasty znów udało się nam odkryć i przedstawić nowe, ciekawe i atrakcyjne miejsca w Małopolsce. 
Tegoroczna gala finałowa odbyła się 3 października 2014 roku w nowoczesnym hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej.

akopane – to tegoroczny zwycięzca kategorii „Miejsca niezwykłe” w popularnym plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Małopolski”. Wiceburmistrz Mariusz Koperski odebrał nie tylko gratulacje, ale również czek na 50 tys. zł. Nagrody wręczał m.in. marszałek Marek Sowa. 

Jak rozłożyły się głosy czytelników w tym roku? W kategorii „atrakcja turystyczna” zwyciężyła trasa turystyczna Kopalni Soli Wieliczka z podziemną ekspozycją multimedialną w komorze Kazanów i Lill Górna. Z kolei za najlepsze wydarzenie uznano Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. W kategorii „Smacznie i z tradycją – baza gastronomiczna” laureatem został Malinowy Anioł w Zielonkach. Jeśli zaś chodzi o bazę noclegową, to zwyciężył Pensjonat Prezydent w Rabce – Zdroju. Natomiast w kategorii agroturystyka wskazano Gospodarstwo u Majki Biel na Przełęczy Knurowskiej w Ochotnicy Górnej. Małopolską Osobowością Turystyki został Kajetan d’Obyrn, a miejscem z klimatem – Zakopane.

Źródło: naszemiasto.pl, malopolskie.pl

Zobacz również