Justyna Kowalczyk ponownie najlepsza w Muonio

Justyna Kowalczyk ponownie najlepsza w Muonio

Justyna Kowalczyk ponownie nie dała rywalkom żadnych szans i pewnie wygrała bieg na 5 km stylem klasycznym podczas Pucharu FIS rozgrywanego w fińskim Muonio. To już drugie zwycięstwo naszej mistrzyni w ten weekend, bowiem wczoraj Polka triumfowała w sprincie techniką klasyczną.

W sobotniej rywalizacji drugie miejsce zajęła Kerttu Niskanen, która do Justyny Kowalczyk straciła 21,8 sek., natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Krista Parmakoski, nad którą Polka miała 24,1 sek. przewagi.

85 zawodniczek walczyło w sobotę o zwycięstwo w biegu na dystansie 5 km techniką klasyczną, a wśród nich mistrzyni stylu klasycznego – Justyna Kowalczyk. Nasza reprezentantka nie dała żadnych szans swoim rywalkom, pewnie wygrywając sobotni bieg. Polka uzyskała czas 12:49:7 s i nad drugą na mecie reprezentantką Finlandii Kerttu Niskanen miała 21,8 sek. przewagi. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z Finek – Krista Parmakoski, która straciła do Justyny Kowalczyk 24,1 sek. W sobotniej rywalizacji nie wzięła udziału natomiast druga z podopiecznych trenera Wierietielnego – Sylwia Jaśkowiec. 

Rywalizację kobiet w Pucharze FIS w Muonio zakończy bieg stylem dowolnym na dystansie 10 km.

Pełne wyniki Pucharu FIS w Mounio pod linkiem 

http://www.skimuonio.fi/en/results_en.php?lm=2014 

fot./żródło PZN

Zobacz również