Ojciec Łukasz: Nie bądźcie ospali. Pracujcie nad sobą, nie wstydźcie się swoich pasji. Rozwijajcie je!

Ojciec Łukasz: Nie bądźcie ospali. Pracujcie nad sobą, nie wstydźcie się swoich pasji. Rozwijajcie je!

W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej gościł ojciec Łukasz Buksa. To już druga wizyta w Mszanie Dolnej charyzmatycznego franciszkanina z Krakowa, który ewangelizuje młodzież nie przebierając w środkach ekspresji.

Spotkania z młodymi ludźmi dla ojca Łukasza, który jest odpowiedzialny za referat młodzieżowo-powołaniowy Prowincji Matki Boskiej Anielskiej w Krakowie, to chleb powszedni. Jest on duszpasterzem młodzieży, który z przesłaniem Ewangelii Chrystusowej dociera do młodszych i starszych różnymi drogami. Spotyka się w z młodymi z całej Polski na koncertach ewangelizacyjnych, misjach, rekolekcjach. „Obudź się – możesz więcej” – to tytuł nowej akcji, w której mieli okazję wziąć udział także uczniowie ZSTI.

Ojciec Łukasz bardzo szybko znalazł wspólny język z młodzieżą, mimo iż mówił o trudnych kwestiach i zmuszał do refleksji nad swoim życiem. Tematem tegorocznej konferencji były talenty. – Nie bądźcie ospali. Pracujcie nad sobą, nie wstydźcie się swoich pasji. Rozwijajcie je – zachęcał.

Charyzmatyczny franciszkanin w swoim przekazie stara się poprzez muzykę, inspirację i sacrum pobudzić młodzież do działania. Tak, jak i w ubiegłym roku ojciec Łukasz na gościnnej scenie ZSTI dał… czadu. Nie przebierający w środkach ekspresji – rapując, skacząc, biegając po scenie mówił tekstami swoich piosenek o ewangelicznych wartościach, a uczniowie nie pozostali obojętni na tę formę przekazu, o czym świadczyły żywiołowe reakcje na jego utwory pochodzące z najnowszej płyty, która ukaże się na rynku na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

Koncert ojca Łukasza był jedną z atrakcji zaplanowanych w ZSTI na ten wyjątkowy dzień. Wieczorem odbyła się szkolna dyskoteka. Uczniowie bawili się w rytmach przebojów w wykonaniu Instal Bandu. Jak na prawdziwe „andrzejki” przystało, impreza nie mogłaby się odbyć bez tradycyjnych wróżb, które przygotowały uczennice z kl. 1 technikum organizacji reklamy.

fot./żróło ZSTI Mszana Dolna

Zobacz również