Ślubowanie nowo przyjętych policjantów. KPP w Limanowej ma nowego funkcjonariusza

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów. KPP w Limanowej ma nowego funkcjonariusza

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 90 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji, wśród nich jest nowy funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

– Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 21 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji, 5 nowych policjantów rozpocznie służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy, którzy wzmocnią Oddziały Prewencji oraz Wydział Konwojowy. – mówi Mariusz Ciarka, z małopolskiej policji. –Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie oraz w Nowym Sączu przydzielonych zostanie po 10 nowych policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu zyska 5 nowych funkcjonariuszy. Komendy Powiatowe Policji w Wadowicach i Wieliczce będą miały po trzech nowych pracowników. Natomiast w Komendzie Powiatowej w Bochni, Olkuszu, Oświęcimiu i Zakopanem służbę rozpocznie 2 nowych funkcjonariuszy. Po 1 pracowniku będą miały Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, w Myślenicach oraz w Proszowicach. – dodał rzecznik.

To kolejne już przyjęcie policjantów do małopolskiego garnizonu. W tym roku Małopolski Komendant Wojewódzki Policji przyjął do służby w jednostkach Policji w naszym województwie 395 osób.

fot./żróło KWP Kraków

Zobacz również