Bitwa Pod Limanową. Będą utrudnienia na drogach w mieście

Bitwa Pod Limanową. Będą utrudnienia na drogach w mieście

W najbliższy weekend 13 i 14 grudnia na terenie Limanowej odbędą się obchody „ 100-lecia Bitwy pod Limanową”.

W pierwszym dniu obchodów program przewiduje „ Kontredans przed Bitwą”, a w nim m. in. odsłonięcie tablicy pamiątkowej na domu przy ul. Matki Boskiej Bolesnej, defilada grup rekonstrukcyjnych, Obóz Wojskowy na Rynku w Limanowej. Drugi dzień obchodów to uroczystość na cmentarzu Jabłonieckim,  oraz rekonstrukcja „ Bitwy pod Limanową”.

W tych dniach w centrum Limanowej nastąpią zmiany w organizacji ruchu kołowego.

W sobotę od godziny 9:00 do 15:00 wyłączony z ruchu zostanie Rynek i część
ul. Matki Boskiej Bolesnej , do mostu przy Remizie Państwowej Straży Pożarnej. Wyłączenie z ruchu odcinka ww. ulicy nastąpi w godzinach 9:30 do 11:00. Po godzinie 11 będzie ona przejezdna do ronda ( skrzyżowanie ul. M.B. Bolesnej, Targowa, Moniuszki),  z którego jadący od Mordarki będą mogli objechać Rynek skręcając  w ul. Targową potem Kopernika a następnie ul. Piłsudskiego – ciąg drogi K-28. Od godziny 9:30 kierowcy , przy wiadukcie w Mordarce będą kierowani na objazd do K-28, po godzinie 11 sytuacja na tej drodze powinna wrócić do normy.

Kierowcy jadący od Nowego Sącza drogą K-28 będą kierowani z ul. Kościuszki na ul. Zygmunta Augusta następnie Józefa Marka, potem w ul. Łazarskiego dalej Mordarskiego i włączą się z powrotem na drogę K-28 przy ul. Jana Pawła II.

Natomiast w najbliższą niedzielę od godziny 8:00 do godziny 14:00 wyłączone
z ruchu kołowego zostaną ulice Walecznych i Jabłoniecka, obydwie prowadzą do Cmentarza na Jabłońcu gdzie odbędą się uroczystości.  

Zobacz również