Limanowa. Zaśpiewają w Wathlingen

Limanowa. Zaśpiewają w Wathlingen

Limanowski Chór Mieszany CANTICUM IUBIALEUM pod dyrekcją Marka Michalika wystąpi z koncertem w zaprzyjaźnionej z Limanową zbiorczej gminie Wathlingen w Niemczech. Specjalne zaproszenie dla chóru wystosował gospodarz gminy Pan Burmistrz Wolfgang Grube. Zespół będzie przebywał kilka dni na terenie gminy Wathlingen.

W niedzielę 7 grudnia o godzinie 11:00 chór zaśpiewa podczas uroczystej mszy św. w kościele św. Barbary, a 18:00 wykona uroczysty koncert w kościele św. Wawrzyńca w Nienhagen. Chórowi towarzyszyć będzie znakomity muzyk Zygmunt Kokoszka, na co dzień organista w Bazylice Mariackiej w Krakowie, kameralista i pedagog.
W koncercie weźmie udział również chórzystka – skrzypaczka Agnieszka Michalik uczennic Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu.

– To będzie wyjątkowy koncert, do którego solidnie się przygotowujemy. Składał sie będzie z kilku części, podczas których zaprezentujemy bogatą i niełatwą literaturę chóralną. Można będzie usłyszeć  twórczość Bacha, Mozarta, Haendla i  innych wielkich kompozytorów. Wszystko będzie przeplatane specjalnym komentarzem napisanym na życzenie Pana Burmistrza Wolfganga Grube” – mówi Krzysztof Młynarczyk – prezes chóru.

Fot.:arch chóru.

Zobacz również