Małopolscy policjanci zabezpieczyli podrabiane ubrania warte blisko 150 tysięcy złotych

Małopolscy policjanci zabezpieczyli podrabiane ubrania warte blisko 150 tysięcy złotych

Śledztwo a następnie realizacja policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie zaowocowała zabezpieczeniem podrabianych ubrań znanej firmy modowej. Wartość oszacowanych strat na rzecz twórców wyniosła 150 tysięcy złotych.

Pod koniec listopada policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na podstawie uzyskanych wcześniej informacji ustalili, że w kilku sklepach na terenie Krakowa, Skawiny, Modlniczki, jak również na znanych portalach aukcyjnych sprzedawane są podrobione ubrania znanej firmy modowej.

– Informacje uzyskane przez policjantów okazały się w stu procentach trafne. Śledczy pod okiem specjalisty ujawnili oraz zabezpieczyli prawie 300 sztuk spodni oraz paski kodowe oznaczone podrabianymi znakami towarowymi – mówi Mariusz Ciarka, rzecznik małopolskiej policji.

Specjaliści na podstawie zabezpieczonych próbek stwierdzili, że towar prawdopodobnie pochodził z Niemiec. Natomiast jego jakość znacznie odbiega od oryginałów. Może o tym świadczyć również i czas reklamacji zakupionych przedmiotów, które często wracały do sklepu po około dwóch dniach użytkowania. Zabezpieczone przedmioty trafiły do ekspertyzy a kolejne zgłoszenia są analizowane i na ich podstawie będą wyciągane konsekwencje prawne, oraz zostanie sporządzona skala tego procederu.

Zobacz również