"Powicher" kolędował na Śnieżnicy

"Powicher" kolędował na Śnieżnicy

Na Śnieżnicę zawitała wreszcie zima i …… "Powicher"- regionalny zespół ze Rdzawki. Młodzi kolędnicy w góralskich strojach ubogacili swoją obecnością i śpiewem kolęd i pastorałek mszę św. w tym niezwykłym miejscu.

Serdecznie powitani przez Leśnego Kapelana, ks. Jana Zająca – swojego rodaka z Rdzawki, nie tylko śpiewali, ale po mszy św. pokazali góralskie Jasełka. Była Święta Rodzina i turoń, Śmierć i diabeł, pasterze i aniołowie, były serdeczne życzenia na Nowy Rok.  Najwięcej radości z wizyty młodych górali miały dzieci, które ze swoimi rodzicami licznie tej niedzieli dotarły na Śnieżnicę.

Mało jest tak pięknych miejsc, szczególnie zimą, jak polana pod szczytem Śnieżnicy. Zasypana białym puchem góralska kaplica, udekorowana jedliną i oświetlona blaskiem świec, stwarza niezwykłą atmosferę do modlitwy i rozważania tajemnicy Bożego Narodzenia. Dziś tym wszystkim, którzy mimo mrozu wybrali się na Śnieżnicę, radość tych niezwykłych dni pomogli docenić i jeszcze głębiej przeżyć młodzi górale z Rdzawki.

Zobacz również