Ósmy start Justyny Kowalczyk w Tour de Ski

Ósmy start Justyny Kowalczyk w Tour de Ski

Już jutro w sobotę, prologiem (3 km stylem dowolnym) w niemieckim Oberstdorfie , zainaugurowana zostanie 9 edycja Tour de Ski. W najbardziej prestiżowej imprezie dla biegaczy narciarskich, po raz 8 wystąpi Justyna Kowalczyk. Mieszkanka Kasiny Wielkiej, wraca do rywalizacji w TDS po rocznej przerwie.

Justyna na swoim profilu na facebooku napisała: „Jutro rusza Tour de Ski. Moja wizytówka. Przewodzę we wszystkich statystykach dotyczących Touru. Ale statystyki to tylko liczby. A liczby nie biegają. Liczby nie wiedzą jak ciężka była do mojego ósmego Touru droga. A że on nie wybaczy żadnych niedociągnięć, to pewne. Chciałabym dobrze ze sobą powalczyć. To mój cel. Mogę o kciuki poprosić? Dziękuję z góry! Przydadzą się;))”

   Justyna Kowalczyk nie musi nic udowadniać. Jest wielką i już legendarną postacią polskiego sportu!!! Jakkolwiek wypadnie, wszyscy będziemy bić brawo… Oczywiście kciuki trzymać będziemy i mocno wierzymy… Dobrze by było gdyby Justyna walczyła o końcowy triumf pod legendarną Alpe Cermis. Na pewno sukces, podbudowałby psychicznie naszą zawodniczkę przed Mistrzostwami Świata w szwedzkim Falun.

Terminarz Tour de Ski (kobiety):

03.01.2015 – sobota   Oberstdorf (Niemcy)   3 km stylem dowolnym (prolog)

04.01.2015 – niedziela   Oberstdorf (Niemcy)   10 km stylem klasycznym z handicapem

06.01.2015 – wtorek   Val Mustair (Szwajcaria)   sprint stylem dowolnym

07.01.2015 – środa   Dobbiaco (Włochy)   5 km stylem klasycznym

08.01.2015 – czwartek   Dobbiaco (Włochy)   15 km stylem dowolnym z handicapem

10.01.2015 – sobota   Val di Fiemme (Włochy)   10 km stylem klasycznym (start masowy)

11.01.2015 – niedziela   Val di Fiemme (Włochy)   9 km stylem dowolnym z handicapem 

Tekst: Rafał Kubowicz

Zobacz również