Rybińsk. Tak daleko Justyna była 12 lat temu

W nadwołżańskim Rybińsku odbył się bieg na 10 km stylem dowolnym, w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Zawody wygrała Norweżka Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Justyna Kowalczyk zajęła 36 miejsce ze stratą 2:44.8 s.

Tekst: Rafał Kubowicz

Justyna na kolejnych punktach pomiaru czasu była: 10, 15, 26 i na mecie 36. Dystans 10 km „łyżwą”, nigdy nie należał do ulubionych dla naszej biegaczki. Niemniej w stawce 48 zawodniczek, taki wynik musi budzić niepokój. Justyna biegła ciężko, raczej treningowo… Brakuje tej wytrzymałości, do której przyzwyczaiła nas w ostatnich sezonach. W biegach na dystansie to najgorszy wynik od 20 grudnia 2003, kiedy w austriackim Ramsau, Justyna zajęła 53 miejsce w biegu na …10 km stylem dowolnym.

Do mistrzostw w Falun zostały trzy tygodnie. Nie traćmy nadziei! Być może mieszkanka Kasiny Wielkiej, nie zaangażowała wszystkich sił, wiedząc o jutrzejszych sprintach oraz niedzielnym biegu łączonym? Jakoś siły trzeba rozłożyć!

Finały jutrzejszego sprintu od godz. 12:30