Honorowy patronat ministra nad wyścigiem, to dla nas wyróżnienie

Honorowy patronat ministra nad wyścigiem, to dla nas wyróżnienie

Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat objął honorowym patronatem 7 Wyścig Górski – Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. – Honorowy patronat nad wyścigiem, to dla nas duże wyróżnienie – komentuje tą wiadomość Jerzy Budacz, prezes Limanowskiego Automotklubu.

– Honorowy Patronat Ministra Sportu i Turystyki nad tą imprezą, jest to dla nas wyjątkowym wyróżnieniem – mówi Jerzy Budacz, prezes AMK Limanowa.

–  To także potwierdzenie i docenienie przez FIA naszych wspólnych wysiłków aby impreza ta była udana. Co roku staramy się aby organizacja zawodów w Limanowej stała na najwyższym poziomie cyklu FIA European Hill Climb Championship. Dlatego tym bardziej doceniamy życzliwość i pamięć o tej imprezie ze strony Ministerstwa Sportuzaznacza prezes AMK Limanowa.

7 Wyścig Górski – Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, to już szósta Runda Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 5 i 6 runda – Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Impreza zostanie rozegrana od 19 do 21 czerwca tego roku. W pierwszym dniu zawodnicy muszą się zmierzyć z papierkową pracą (odbiór techniczny). wtedy też kibice będą mogli czym w tym roku będą się ścigali uczestnicy wyścigu, bo biuro zawodów będzie zlokalizowane pod Limanowskim Domem Kultury. Kolejne dwa dni, to już prawdziwe ściganie w Starej Wsi.

Zobacz również