Janusz Korwin-Mikke w Nowym Sączu: – Jestem w partii prawicowej, umów podpisanych należy dotrzymywać.

Janusz Korwin-Mikke w Nowym Sączu: – Jestem w partii prawicowej, umów podpisanych należy dotrzymywać.

Wczoraj w Nowym Sączu przed dawną siedzibą Firmy Optimus przy ul. Nawojowskiej 118, gdzie obecnie mieści się „Powiatowy Urząd Pracy”, odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: europoseł Janusz Korwin-Mikke, kandydat Partii KORWiN na prezydenta R.P

Kandydatowi na prezydenta towarzyszył Maciej Berezowski, koordynator Partii KORWiN w Okręgu wyborczym nr 14. Tematem konferencji były problemy dławiące polską przedsiębiorczość i ich przełożenie na główne problemy społeczne w Polsce.

– Ogólna reguła brzmi w ten sposób, że – jak ironizował Ronald Reagan – jeśli coś działa dobrze to trzeba to uregulować, jak  jeszcze się rusza to opodatkować, a jak przestaje działać – to dotować! – rozpoczął Janusz Korwin-Mikke. Państwo nie pozwala, żeby wszystko działało samo bo wtedy niepotrzebny byłby urzędnik. Politycy też żyją z tego, że walczą z bezrobociem, podczas gdy likwidacja bezrobocia nie wymaga najmniejszych trudności. Wystarczy wrócić do Ustawy Wilczka, a także zlikwidować podatki dochodowe, przymus płacenia składek do ZUS oraz zasiłki dla bezrobotnych i bezrobocie zniknie samo. W tym budynku tworzyło się bogactwo, a w tej chwili się bogactwo marnuje! Solidarność obiecywała walkę z biurokracją a od tamtego czasu liczba urzędników wzrosła 4,5-krotnie – mówił prezes Partii KORWiN.

            Znajdujemy się pod dawną siedzibą stworzonej przez pana Romana Kluskę Firmy Optimus, która w latach dziewięćdziesiątych była w Polsce liderem w obszarze nowoczesnych technologii informacyjnych: produkowała świetne komputery, stworzyła znany wszystkim ogólnopolski portal internetowy. Gdyby nie przerwano naturalnego rozwoju Firmy Optimus, prawdopodobnie znajdowalibyśmy się dziś pod siedzibą czołowego światowego koncernu informatycznego. A tak – znajdujemy się pod… Powiatowym Urzędem Pracy. Firma Optimus nie wytrzymała konfrontacji z warunkami, jakie Państwo Polskie tworzy dla Przedsiębiorców – mówił Maciej Berezowski, Koordynator Partii KORWiN w Okręgu wyborczym nr 14.

Jeden z dziennikarzy obecnych na konferencji zadał pytanie odnośnie wprowadzenia w Polsce waluty Euro, Lider Partii KORWiN przypomniał, że to Jarosław Kaczyński negocjował, a śp. prezydent Lech Kaczyński podpisał Traktat lizboński, który przewiduje wejście Polski do strefy euro i dodał:

Jestem w partii prawicowej, umów podpisanych należy dotrzymywać. Z naszych obliczeń i prognoz ekonomicznych wynika, że dobrym dla Polski terminem wejście do Strefy Euro będzie rok 2222 lub ewentualnie 2221.

Janusz Korwin-Mikke, kandydat Partii KORWiN na prezydenta RP, w trakcie swojej kampanii odwiedza kilkadziesiąt miast w całej Polsce. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Nowym Sączu zgromadziło się Kilkudziesięciu działaczy i sympatyków Partii KORWiN. Po spotkaniu uczestnicy konferencji robili sobie z Januszem Korwin-Mikke pamiątkowe zdjęcia

Zobacz również