Porażka Limanovii w Kołobrzegu

Piłkarze MKS Limanovii Szubryt ulegli w meczu wyjazdowym Kotwicy Kołobrzeg 0-2 (0-2). Spotkanie to było rozgrywane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Wynik spotkania otworzył w 31 minucie Rydzak, który strzałem głową pokonał Skrzyniarza i było 1-0. Dwie minuty później po szybkiej kontrze gospodarzy, golkiper gości po raz drugi był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki. Rydzak w sytuacji sam na sam w długi róg strzela nie do obrony i było 2-0.

Po przerwie wynik nie uległ zmianie, a gospodarze skutecznie kontrolowali przebieg spotkania. Podopieczni Ryszarda Wieczorka jak Piotra Rzepki więcej bramek nie strzelili. Na pewno nie pomogła im w tym bardzo trudna murawa. W niektórych sektorach boiska woda stała, a zawodnicy obu drużyn nie mogli swobodnie rozgrywać piłki.

– Przgraliśmy bardzo ważny mecz – mówił na konferencji pomeczowej Ryszard Wieczorek. – Mam nadzieję, że przegraliśy tylko bitwę, a nie wojnę – dodał szkoleniowiec trójkolorowych.

Sytuacja Limanovii po 23 kolejkach staje się trudna. Do 17 zespołu w tabeli Górnika Wałbrzych trójkolorowi tracą cztery oczka. Do Wisły Puławy, która jest 16 – sześć pkt, natomiast do ostatniego w strefie spadkowej zespołu z Niepołomic już 8.

Kolejne spotkanie MKS Limanovia Szubryt rozegra 4 kwietniao godzinie 15.00 z Puszczą Niepołomice.

II ligowej tabeli przewodzi mimo porażki MKS Kluczbork (42 pkt). Drugi jest Energetyk (41 pkt), a trzecie miejsce zajmuje Stal Stalowa Wola(41).