Szybciej i bezpieczniej z Krakowa do Limanowej

Szybciej i bezpieczniej z Krakowa do Limanowej

Modernizacja dróg wojewódzkich Limanowa-Świniary i Lubień-Zabrzeż – to plan prac Zarządu Dróg Wojewódzkich na najbliższe miesiące.

Z inicjatywy starosty Jana Puchały oraz przewodniczącej Sejmiku Województwa Urszuli Nowogórskiej odbyło się spotkanie o stanie dróg w powiecie limanowskim. Uczestniczył w nim Jacek Krupa z Zarządu Województwa.

– Zarząd Województwa postanowił z wyprzedzeniem przygotować szereg inwestycji pod względem dokumentacyjnym. W ramach kończącej się perspektywy budżetowej Unii Europejskiej, jeszcze z tzw. pomocy technicznej przygotowujemy dokumentację wielu zadań, w tym dla dróg wojewódzkich. W momencie, kiedy będziemy mogli sięgnąć po środki z nowej perspektywy finansowej, zadania będą gotowe do realizacji – zapewniał Jacek Krupa z Zarządu Województwa.

Zakres planowanych prac przedstawiła dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Marta Maj. Opracowane są już koncepcje modernizacji dróg wojewódzkich nr 965 Limanowa-Świniary i nr 968 Lubień-Zabrzeż. Drogi te mają zachować dotychczasowy przebieg, a poprawie ma ich ulec stan nawierzchni, planowana jest również przebudowa skrzyżowań, budowa chodników oraz wprowadzeniem elementów poprawy bezpieczeństwa ruchu. Dokumenty będą teraz konsultowane z samorządami, przez których obszar trasy przebiegają. Następnie przygotowane zostaną materiały do pozyskania decyzji środowiskowej, która zdaniem dyrektor Marty Maj, jest podstawowym dokumentem pozwalającym ubiegać się o środki unijne.

Obok przewodniczącej Sejmiku Urszuli Nowogórskiej oraz przedstawiciela Zarządu Jacka Krupy w spotkaniu uczestniczyli także: radny województwa Grzegorz Biedroń, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Urbański oraz przedstawiciele gmin zlokalizowanych wzdłuż omawianych dróg.

(Agenda UMWM w Nowym Sączu/jaug)

Zobacz również