Regionalny finał konkursu „Zawód Nie Zawodzi” w Limanowej i Mszanie Dolnej

Regionalny finał konkursu „Zawód Nie Zawodzi” w Limanowej i Mszanie Dolnej

29 i 30 kwietnia gimnazjaliści z powiatu limanowskiego przystąpią do regionalnego finału III edycji konkursu promującego zawody techniczno- informatyczne „Zawód Nie Zawodzi”.

Finały odbędą się w siedzibie liderów regionalnych: w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej (29.04) oraz w Zespole Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej (30.04).

Gimnazjaliści porównają swoją wiedzę z zakresu następujących obszarów tematycznych: informatyczny, techniczny, motoryzacyjny, pn. aranżacja przestrzeni oraz organizacja reklamy.
W finałach wezmą udział uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w szkolnym etapie konkursu.

Uczniowie skrupulatnie przygotowywali się do finału za pośrednictwem materiałów publikowanych za pośrednictwem platformy e- learningowej. Celami konkursu „Zawód Nie Zawodzi” są: rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży – uczniów szkół gimnazjalnych,
wyłanianie i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań zawodowych, 
motywowanie szkół gimnazjalnych do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań oraz uzdolnień zawodowych uczniów oraz propagowanie idei społeczeństwa wykorzystującego nowoczesne technologie. 

W dniach finałów liderzy regionalni zorganizowali dla uczestników liczne atrakcje. Oprócz uroczystego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w ZSTiO w Limanowej odbędzie się dzień otwarty połączony z praktycznymi zajęciami z danej branży, natomiast ZSTI w Mszanie Dolnej zaplanowało huczną Gimnazjadę.

Konkurs organizowany jest cyklicznie przez stowarzyszenie Humaneo. Partnerami konkursu są: Firma Inventum orazToyota Kobos Nowy Sącz. Finał regionalny odbędzie się także w siedzibie trzeciego lidera lokalnego- w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie (28.04). Najlepsi zmierzą się z wiedzą dotyczącą zasad savoir vivre podczas wielkiego finału, który będzie miał miejsce 22 maja w Zespole Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej, pod patronatem Akademii Dyplomacji
i Wizerunku.

Zobacz również