Dawid Kosmal wśród żaków nie ma sobie równych

Dawid Kosmal został podwójnym Mistrzem Polski w tenisie stołowym w kategorii żaków. W tym sezonie młody zawodnik UKS Płomień Limanowa zdobył już pięć tytułów mistrzowskich. Należy do grona największych talentów polskiego tenisa stołowego.

W miniony weekend w Międzyzdrojach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski żaczek i żaków. W turnieju zwyciężyli Wiktoria Wrzosek (LKS Biała Rawska) i Dawid Kosmal (UKS Płomień Limanowa). Turniej ten był podsumowaniem sezonu 2014/2015. Dominacja Dawida w Polsce (w kategorii wiekowej żaka), pokazuje na jakim poziomie technicznym znajduje się ten młody zawodnik, który na co dzień trenuje w limanowskim klubie UKS Płomień Limanowa.

Przeciwnikami Dawida są również zawodnicy trenujący w dużych ośrodkach sportowych, co pokazuje talent oraz wysokie predyspozycje naszego zawodnika. Wśród żaków wyższość Dawida Kosmala musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Szymon Wiśniewski (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Filip Krzywniak (ZKS Drzonków) i Michał Olbrycht (UKS TKKF MOSiR Dukla).

Dawid Kosmal, to podopieczny trenera Alberta Golonki.

Źródło:plomienlimanowa.pl