Emocje na koniec rozgrywek w "okręgówce"

W sobotę 20 czerwca rozegraną ostatnią, 30 kolejkę ligi okręgowej. Natomiast w niedzielne popołudnie 21 czerwca, finiszowały rozgrywki limanowskiej kl. „A”

W przedostatniej serii spotkań awans wywalczył KS Tymbark. Drugie premiowane miejsce było w zasięgu kilku zespołów – szczególnie Szaflar oraz Olimpii Pisarzowa. Finisz był niezwykle emocjonujący i dramatyczny. Olimpia żeby zająć premiowane miejsce, musiała wygrać w Nowym Sączu i to też uczyniła w imponującym stylu. Teraz trzeba było czekać na wieści z Tęgoborzy, gdzie swój mecz rozgrywali „górale” z Szaflar. Hart po pierwszej połowie prowadził, co dawało nadzieje na 2 lokatę. Zaraz po przerwie Godolak wyrównał na 1:1 i zaczęła się nerwówka. Tylko zwycięstwo dawało promocję „góralom”. Remis premiował pisarzowian. Piękny sen trwał do 87 minuty, kiedy to Gałdyn przymierzył celnie z 16 –ego metra, zapewniając trzy punkty oraz awans drużynie spod Nowego Targu.

Ostatecznie Olimpia w ligowej tabeli zajęła 3 miejsce. Czwarta lokata dla mszańskiego Turbacza, który w ostatniej kolejce, w wyjazdowym meczu w Waksmundzie, pokonał miejscowych 4:1. Wysokie zwycięstwo w Wojnarowej (5:1), odniósł zwycięzca rozgrywek KS Tymbark. Płomień mimo sporej przewagi, zremisował 0:0 w pojedynku z Łososiem. Wysokie zwycięstwo (8:0) nad Grodem Podegrodzie, zapewniło słopnickiemu Sokołowi, miejsce w górnej „połówce” tabeli. W meczu bez stawki, Orkan Szczyrzyc podzielił się punktami (2:2) z Jarmutą Szczawnica.

Wyniki 30 kolejki ligi okręgowej  (20 czerwca, sobota)

Dunajec Nowy Sącz – Olimpia Pisarzowa 2:8 (1:2) bramki dla Pisarzowej: Zygmunt 4 (32, 61, 66, 85), Kociołek 3 (58, 80, 89), Szkaradek (23)

Orzeł Wojnarowa – KS Tymbark 1:5 (0:3) bramki dla Tymbarku: Czaja 3 (24, 42, 71), Naściszewski (34), Porębski (88)

Płomień Limanowa – Łosoś Łososina Dolna 0:0

Hart Tęgoborze – LKS Szaflary 1:2 (1:0)

Huragan Waksmund – Turbacz Mszana Dolna 1:4 (0:1) bramki dla Mszany Dolnej: M. Drobny 2 (64, 87), Wsół (44), Cyrwus (89)

Ogniwo Piwniczna – ULKS Korzenna 2:2 (1:1)

Sokół Słopnice – Gród Podegrodzie 8:0 (2:0)  bramki dla Słopnic: Sz. Goliński 3 (41, 66, 86), Matras 2 (21, 51), Postrożny 2 (79 z karnego, 90), Grucel (61)

Jarmuta Szczawnica – Orkan Szczyrzyc 2:2 (0:1) bramki dla Szczyrzyca: Stelmach (22), Tabor (81)

Mecz zaległy z 12 kwietnia (18 kolejka), rozegrany we wtorek 16 czerwca:

Turbacz Mszana Dolna – Sokół Słopnice 2:4 (1:2)  bramki dla Mszany Dolnej: M. Drobny (28), Wsół (52) – bramki dla Słopnic: K. Śliwa (12), Pierzchała (37), Matras (66), Grucel (90)

Najważniejsze rozstrzygnięcia w limanowskiej kl. „A”, zapadły już kilka kolejek temu. Niedzielne spotkania toczyły się o przysłowiową „czapkę gruszek”. Ujanowice tradycyjnie zdeklasowały swojego rywala. Ciekawostką meczu Witowa Mszana Górna ze zdegradowaną Jaworzanką (7:3), jest fakt zdobycia 5 bramek w jednej połowie przez Tomasza Szczypkę.  Zenit Kasinka Mała, dzięki zwycięstwu nad Dobrzanką, przeskoczył w ligowej tabeli Przyszową, zajmując 10 miejsce. Jako że z „okręgówki” nie spadła żadna drużyna z powiatu limanowskiego (awans AKS Ujanowice), do „ A” klasy, oprócz zwycięzcy „B” klasowych rozgrywek Orkana Niedźwiedź, awansuje absolutny beniaminek Uran Łukowica.

Wyniki 22 kolejki limanowskiej kl. „A” (21 czerwca, niedziela)

Zenit Kasinka Mała – Dobrzanka Dobra 2:1 (0:0) bramki dla Kasinki Małej: M. Skolarus (62), S. Stożek (69) – bramka dla Dobrej: Krywoborodenko (49)

Witów Mszana Górna – Jaworzanka Jaworzna 7:3 (2:1) bramki dla Mszany Górnej: T. Szczypka 5 (51, 70, 77, 80, 87), P. Starmach 2 (10, 25) – bramki dla Jaworznej: Piechura (14), Śliwa (66), Wróbel (90)

Zalesianka Zalesie – Gorce Kamienica 2:6 (0:2) bramki dla Zalesia: Gromala (48), Augustyn (64) –bramki dla Kamienicy: Zasadni 2 (43, 68), Wąchała (24), Zięba (62), Staroń (82), Paluch (87)

Stradomka Skrzydlna – Krokus Przyszowa 4:0 (0:0) bramki dla Skrzydlnej: Smaga 2 (57, 66), Węgrzyn (81), Czech (85)

LKS Rupniów – Laskovia Laskowa 3:0 (0:0) bramki dla Rupniowa: Biedroń 2 (67, 77), Nowak (89)

AKS Ujanowice – LKS Mordarka 5:0 (1:0) bramki dla Ujanowic: Orzeł 2 (13, 49), Pławecki (61), D. Augustyn (72), Pasionek (77).

Tekst: Rafał Kubowicz