Słoneczna Kamionna przywitała "odkrywców"

Słoneczna Kamionna przywitała "odkrywców"

Piękna słoneczna pogoda i bogaty program przygotowany przez organizatorów sprawiła że ponad 800 turystów w niedzielne przedpołudnie 12 lipca wybrało się na Kamionną.

Wędrowcy mieli do wyboru trzy  trasy  szlakiem źółtym  z Żegociny, nowym szlakiem czarnym  będącym częścią Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego oraz  i szlakiem  zielonym z Pasierbca.

Gości na Kamionnej w imieniu organizatorów powitali Czesław Stanisławczyk  Wójt Gminy Laskowa  i  Jerzy Błoniarz Wójt Gminy Żegocina .

Mszę św. polową  sprawował  ks. Leszek Dudziak  Proboszcz Parafii pw. Mikołaja Biskupa w Żegocinie.                                                                                       

Oprawę muzyczną Mszy i spotkania na Kamionnej zapewniła istniejąca od 1935 roku Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej pod kierownictwem Romana Kogutowicza, oraz Zespół muzyczny Cud i Przyjaciele z Kierlikówki k/ Łapanowa pod kierownictwem Małgorzaty Mikołajek .                                    

Organizatorzy przygotowali na wzmocnienie sił wędrowcom smaczny bigos, gulasz , herbatę i kawę.                                                                                 

Najmłodszym zdobywcą Kamionnej została 7 miesięczna  Michalina Wojcieszak z Limanowej, a najstarszym 72. letnia Janina Kin z Nowego Sącza.

Z najdalszego zakątka świata przybyła rodzina Anny  Matuszyk z córkami Emilią i Martyną z Houston z USA,  a z najdalszego zakątka Polski przybył Karol Jarosz z Leśnicy k/ Opola.                                                                                            

W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym oraz Gminie Laskowa i Żegocina  zwyciężył  Paweł Frączek  Laskowej / I miejsce/ przed Magdaleną Pasoń z Żeleźnikowej Wielkiej / II miejsce/ i Aleksandrą Staniszewską z Przenoszy / III miejsce/.      

Najmilszymi Kamionnej 2015 wybrano Małgorzatę Mikołajek z Kierlikówki i Romana Kogutowicza z Laskowej.                              

Laureaci konkursów otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Jerzego Błoniarza Wójta Gminy Żegocina i Piotra Stacha  Przewodniczącego Rady Gminy w Laskowej.     

Wyróżnienia otrzymali również uczestnicy półkolonii w Gminie Żegocina ufundowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej.                        

Na koniec należy podkreślić dobrą organizację i super atmosferę spotkania na Kamionnej mimo kłopotów z pogodą w czym zasługa Zdzisława Pajora Dyrektora CKSiT w Laskowej , Mieczysława Kędra Dyrektora CKTi S w Żegocinie oraz    przewodnika PTTK Jarosława Orzeł.                             

19 lipca 2015 będziemy odkrywać po raz pierwszy Łyżkę.  

Zobacz również