Ależ wybór imprez w ten weekend. Program wydarzeń w pigułce

Ależ wybór imprez w ten weekend. Program wydarzeń w pigułce

Bardzo interesująco i ciekawie w wydarzenia kulturalne i rekreacyjne zapowiada się ten weekend.

W sobotę w Szczawie rozpoczynają się dwudniowe uroczystości związane z „Odpustem partyzanckim”. Będzie można uczestniczyć w uroczystościach patriotyczno – religijnych.

Również w sobotę w Dobrej będzie można uczestniczyć w „Dożynkach gminnych”.  Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, a samo wydarzenie rozpocznie się mszą świętą. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Pectus, który wystąpi o godzinie 21.00.

15 sierpnia w kościele w Glisnem o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza Święta i Apel Poległych. Są to uroczystości upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej Oddziału Partyzanckiego por. Jana Stachury „ADAMA”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na święto partyzanckie pod Luboniem.

W niedzielę gmina Jodłownik zaprasza na Jarmark Cysterski i Święto Owocobrania. Wystąpią zespoły ludowe ze Szczyrzyca i Sadku Kostrzy. Nie zabraknie stoisk z tradycyjną regionalną żywnością i owocami.

Na scenie pojawi się kabaret RAK, a także gwiazda wieczoru – Rafał Brzozowski.

Dożynki Powiatowe organizuje UG w Słopnicach. Będzie przemarsz korowodu z wieńcami dożynkowymi i msza w intencji rolników. Wystąpi kabaret „Truteń” i kapela „Zryw”.

Nie może zabraknąć wrażeń sportowo – rekreacyjnych. KS GRAVITY REVOLT i KS LIMANOWA FORREST wraz z samorządem miasta w Limanowej organizują cykliczne otwarte zawody downhillowe dla rowerów zjazdowych pod Łysą Górą, o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa.

Początek zawodów o godzinie 11.45.

w niedzielę po raz kolejny będzie można odkryć Łopień. O godzinie 9.00 spod UG w Dobrej zorganizowana grupa turystów wspólnie szlakiem zielonym wyjdzie na Łopień. 

Szczegóły programów imprez znajdziecie na plakatach.

Zobacz również