"A" i "B" klasa. Podsumowanie okiem Rafała Kubowicza

"A" i "B" klasa. Podsumowanie okiem Rafała Kubowicza

W siódmej kolejce limanowskiej kl. „A”, doszło do spotkania na szczycie. W Rupniowie miejscowy LKS spotkał się z Zalesianką i przegrał 1:2. Zwycięstwo pozwoliło zdecydowanie umocnić się na pozycji lidera drużynie z Zalesia.

 Ciekawe spotkanie rozegrano w Skrzydlnej. Stradomka podejmowała górno mszański Witów w „dziewięcioosobowym” składzie. Mimo znacznej przewagi, tylko raz, pod koniec meczu udało się pokonać bramkarza z Mszany Górnej.

Wielkie strzelanie urządzono w Laskowej, gdzie gospodarze zremisowali z Przyszową 5:5. Wyrównane spotkanie rozegrano na boisku w Porębie Wielkiej, gdzie Orkan zremisował z Zenitem Kasinka Mała 2:2. Kolejną porażkę zanotowała LKS Mordarka, ulegając w końcówce Gorcom Kamienica 2:3   

 

Wyniki 7 kolejki limanowskiej kl. „A” (27 września, niedziela)

 LKS Rupniów – Zalesianka Zalesie 1:2 (1:1)

Stradomka Skrzydlna – Witów Mszana Górna 1:0 (0:0)

 LKS Mordarka – Gorce Kamienica 2:3 (1:1)

Orkan Niedźwiedź – Zenit Kasinka Mała 2:2 (0:1)

Laskovia Laskowa – Krokus Przyszowa 5:5 (4:2)

 Uran Łukowica pauza

Solidna praca procentuje i Ostra Olszówka/Raba Niżna podąża systematycznie w kierunku „A” klasowych boisk. Tym razem wystarczyło skromne 2:1 w meczu z rezerwami Płomienia Limanowa i przewaga nad drugą drużyną w tabeli (Słomka Siekierczyna) wzrosła do 4 punktów. W pozostałych spotkaniach największa niespodzianka wydarzyła się na boisku w Starej Wsi. Starówka do przerwy przegrywała z Jaworzanką 0:2, by ostatecznie wbić rywalom jeszcze cztery bramki i zainkasować jakże cenne 3 punkty.

 

Wyniki 5 kolejki limanowskiej kl. „B” (27 września, niedziela)

Starówka Stara Wieś – Jaworzanka Jaworzna 4:2 (0:2)

Słomka Siekierczyna – KS Tymbark II 2:1 (1:0)

Płomień II Limanowa – Ostra Olszówka/Raba Niżna 1:2 (1:1)

LKS Nowe Rybie – Wierchy Pasierbiec 2:2 (2:1).

Tekst: Rafał Kubowicz 

Zobacz również