"GW": Obawy o asfalt w Gorcach

"GW": Obawy o asfalt w Gorcach

Planowana w limanowskim starostwie asfaltówka może być przyczyną znacząco negatywnych oddziaływań – przyznała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Tematem budowy tzw "drogi uzdrowiskowej" zajęła się Gazeta Wyborcza.

Gazeta Wyborcza od kilku dni porusza temat „budowy drogi uzdrowiskowej” w Gorcach. Również w dzisiejszym „papierowym” wydaniu rozpisuje się na ten temat.

Głos w tej sprawie zabrała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Jej szef na łamach gazety stwierdził, że inwestycja ta może być przyczyną znacząco negatywnych oddziaływań na środowisko. Również sporządzony  przez samorządowców raport oddziaływania na środowisko będzie teraz szczegółowo analizowany. Jak już wiadomo zapoznali się z nim ekolodzy, który są przeciwni budowie drogi uzdrowiskowej.

Część szosy ma mieć standard drogi powiatowej o szerokości – razem z poboczami – 8,5 m. Na odcinkach gminnych ma mieć 7 m szerokości. Momentami trasa będzie prowadzić przez góry po stromych zboczach, na wysokości między 700 a 800 m n.p.m. Wszystko za dziesiątki milionów euro unijnej dotacji. Sam projekt budowy drogi ma pochłonąć 1,5 mln zł.

Cały tekst wczorajszego wydania „GW”: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,18929373,chca-zbudowac-nowa-szose-przez-gorce-do-parku-geotermalnego.html#ixzz3nCs4h2iB

Zobacz również