Akcja "Znicz" rozpoczęta. Zobacz zmiany organizacji ruchu w Limanowej

Akcja "Znicz" rozpoczęta. Zobacz zmiany organizacji ruchu w Limanowej

Ogólnopolska akcja Policji "Znicz 2015" rozpocznie się rano 30 października i potrwa do 02 listopada. Około 30 policjantów codziennie będzie patrolowało drogi naszego powiatu. 1 listopada nastąpi reorganizacja ruchu w Limanowej.

Wyłączone wtedy zostaną z ruchu kołowego:

odcinek ul. Ks. Łazarskiego od skrzyżowania z ul. Mordarskiego w stronę cmentarzy, odcinek ul. Bronisława Czecha od skrzyżowania z ul. Owocową w stronę cmentarzy, odcinek ul. Kusocińskiego od mostu na potoku Mordarka do ul. Szwedzkiej. Dla uczestników uroczystości zostaną zorganizowane parkingi samochodowe przy ul. Ks. Jońca, oraz przy ul. Szwedzkiej. Ulica Bronisława Czecha od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do mostu na ul. Szwedzkiej będzie otwarta z uwagi na parkingi samochodowe wzdłuż jej ciągu, będzie to tzw. ślepa ulica – od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką – nie przejedziemy nią do Sowlin.

Ulica Kusocińskiego  nie będzie otwarta ( jak w latach poprzednich) dla ruchu ze względu na jej remont. Ulica Szwedka będzie wyłączona z ruchu od skrzyżowania
z ul. Jana Pawła II do cmentarzy.

– W te dni trzeba szczególnie uważnie patrzeć na znaki drogowe i je respektować. Na tych skrzyżowaniach gdzie ruch będzie najbardziej intensywny, policjanci  pokierują kierowców, poinformują o objazdach – mówi Stanisław Piegza, rzecznik KPP w Limanowej.

– Przypominamy o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów
o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz ten będzie obowiązywał 31 października 2015 w godzinach 18:00 do 22:00 oraz 01 listopada 2015 roku w godzinach 08:00 do 22:00 – zaznacza.

Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego tym zmotoryzowanym jak
i pieszym o przestrzeganiu przepisów w tym zakresie. Ostrzegamy również, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla łamiących owe przepisy – dodaje rzecznik limanowskich policjantów.

Policjanci rygorystycznie będą podchodzić do tych, którzy brawurowo będą się po drogach poruszać, przypominamy, że na obszarze zabudowanym przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h to obligatoryjna utrata uprawnień na 3 miesiące. Nie planujmy, że nadrobimy czas w trakcie jazdy, jeżeli czeka nas dłuższa podróż to wyjedźmy w odpowiednim czasie abyśmy nie musieli się spieszyć.

Oczywiście podczas każdej kontroli kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, przepisy ruchu drogowego, które weszły wżycie w maju bieżącego roku między innymi zaostrzyły sankcje finansowe za kierowanie pojazdem „ na podwójnym gazie”,  oprócz tego ( kary finansowej) można stracić uprawnienia nawet dożywotnio, przestrzegamy i przypominamy na drogach nie ma żadnej tolerancji dla kierowców pod wpływem alkoholu.  

 

Zobacz również