Informacja. 3 Super OS o Puchar AMK Limanowa

Informacja. 3 Super OS o Puchar AMK Limanowa

24 października (sobota) odbędzie się 3 Super OS o Puchar AMK Limanowa 2015. Organizatorem zawodów jest Auto Moto Klub Limanowa. Partnerami zawodów jest Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz Szpital Powiatowy w Limanowej.

 Zawody będą przeprowadzone na wycinku okazjonalnej trasy Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, start będzie zlokalizowany na wysokości Ośrodka Wczasowego na Ostrej.

Zawody będą w większości oparte o regulamin ramowy KJS, dzięki czemu do udziału dopuszczeni będą wszyscy zmotoryzowani, zaś procedury bezpieczeństwa oraz przebieg zawodów został zaczerpnięty z wyścigów górskich. 

Cała impreza składać się będzie z 4 etapów: przejazdu zapoznawczego, start pierwszego zawodnika godz. 10.00, a po tym kolejno 3 przejazdy pomiarowe, start do 1-ego podjazdu 11.30. Po każdym podjeździe zawodnicy będą wracać na start dojazdówką Stara Wieś-Zalesie-Słopnice-Stara Wieś z zachowaniem zasad ruchu drogowego.

Klasyfikacja zawodów będzie prowadzona w 4 klasach pojemnościowych, w klasyfikacji generalnej (klasa 1-4) oraz klasie gości (zawodnicy z licencjami PZM). 

Przypominamy, by wystartować w zawodach, kierowca musi posiadać ważne prawo jazdy, minimum kategoria B, pilot musi mieć ukończone 17 lat. Samochód musi posiadać ubezpieczenie OC, zaleca się również posiadanie NNW, w przypadku gdy kierowca nie jest właścicielem pojazdu, musi posiadać pisemną zgodę na udział w zawodach. To jest tylko kilka ważnych informacji dot. udziału w zawodach. Lecz wszystkich zainteresowanych startem w 3 Super OS o Puchar AMK Limanowa 2015 odsyłamy do zapoznania się z regulaminem uzupełniającym, gdzie zostały określone szczegółowo warunki dopuszczenia załogi Super OS-u. 

Rozdanie nagród dla najlepszych zaplanowano na godzinę 17.00. Na wszystkich uczestników po zakończeniu zawodów czeka ciepły posiłek.

Charakterystyka trasa:

– nawierzchnia: asfalt,

– długość start-meta lotna: 1500 m,

– średnia szer. drogi: 6m,

– na trasie zlokalizowane będą 4 szykany. 

Zgłoszenie przyjmowane będą od 25.09.2015 r. do 21.10.2015 r.

I termin: 25.09.2015 – 16.10.2015

– z reklama organizatora: 150,00 zł

– bez reklamy organizatora: 200,00 zł 

II termin: 17.10.2015 – 21.10.2015

– z reklama organizatora: 200,00 zł

– bez reklamy organizatora: 250,00 zł. 

Maksymalna ilość zgłoszeń 50. W przypadku zgłoszenia większej ilości chętnych, o przyjęciu zgłoszenia decydować będzie kolejność wpływu do biura zawodów.

Zapraszamy wszystkich kibiców i chętnych zawodników do udziału.

Więcej na stronie www.automotoklub.com.pl w zakładce Super OS. 

Informacja dot. utrudnień w ruchu drogowym.

Jako organizator informujemy również że w związku z zawodami wystąpią pewne utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach od 7.00 do 18.00. Droga Limanowa – Kamienica K1609 zostanie zamknięta od skrzyżowania z drogą gminną na osiedle Zakopane (PO7 – wyścigu górskiego) do skrzyżowania z drogą gminną na „Opaloną” (PO23 – patelnia nr 2).

Zalecane objazdy dla ruchu kołowego to:

1) drogą K1613: Limanowa – Zamieście – Słopnice – Zalesie – Kamienica

2) drogą K1610: Limanowa – Siekierczyna – Łukowica – Jastrzębie – Wierzyka – Kamienica

Za utrudnienie organizatorzy przepraszają i proszą o wyrozumiałość.

 

 

Zobacz również